PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yöneticiler Çok Sorumsuz :)

senator38
13-10-2011, 16:25
Foruma giriş bilgilerimi kaybettim 1 aydır.Şİfremi öğrenme adımı mail adresime girişte yaşadığım proplemden dolayı yeni şifre talep edemedim.Siteden bir yöneticiye ulaşmak için elimden geleni yaptım destek@ başlayan yere mesaj attım yanıt yok domain den whois den mail aldım oradanda yanıt gelmedi.
En sonunda kayıt olayım dedim. Yeni kayıt olurken TC numarası hatalı diye hata veriyor farklı farklı tcler denememe rağmen.Siteye üye olunmuyor.

?? TC ile kayıt sistemi kesinlikle kaldırılmalı sadece şu sorularıma cevap verirse memnun olurum yöneticiler :)

Kayıtta kesinlikle TC numaranız kayıt altına alınmamaktadır diyor .V bulletin forum altında bir çok script çalışmaktadır örneğin lisan bilgilerinin kontrolü gibi. kayıt edilmediğinin garantisi bize Vbulletin bile garanti veremez.Lamerin biri dosya atar gizlice tüm tc kimlik numaraları isimler tarafına gider.Kurulan scripti siz mi yazdınız ki bu kadar güvendesiniz ? İleride yaşanacak sorumlulukta forum yöneticilerine ait olur ;) saygılar

Sinan COSKUN
13-10-2011, 19:29
Merhabalar...

Mümkün olduğunca soru(n)larınıza cevap vermeye çalışayım.

Foruma giriş bilgilerimi kaybettim 1 aydır.Şİfremi öğrenme adımı mail adresime girişte yaşadığım proplemden dolayı yeni şifre talep edemedim.Siteden bir yöneticiye ulaşmak için elimden geleni yaptım destek@ başlayan yere mesaj attım yanıt yok domain den whois den mail aldım oradanda yanıt gelmedi.
En sonunda kayıt olayım dedim. Yeni kayıt olurken TC numarası hatalı diye hata veriyor farklı farklı tcler denememe rağmen.Siteye üye olunmuyor.

Son bir aydır bana bu konu üzerine mail geldiğini hatırlamıyorum, sürekli ulaşmaya çalıştıysanız bir şekilde denk gelmiş olması lazım ancak şifre kaybı konusunda bir mail içeriği hatırlamıyorum. Kayıt esnasında bazı TC numaralarında sıkıntı yaşandığı doğrudur, bu konu üzerine çalışmalar yapılmaktadır.

?? TC ile kayıt sistemi kesinlikle kaldırılmalı sadece şu sorularıma cevap verirse memnun olurum yöneticiler :)

TC kayıt sistemini kaldırmayı çoğu zaman düşünüyoruz ancak bazen öyle üyeler veya üye olmaya çalışan insanlar ile karşılaşıyoruz ki bu sistemi kaldırıp forumun huzurunu bozmayı istemiyoruz.

Kayıtta kesinlikle TC numaranız kayıt altına alınmamaktadır diyor .V bulletin forum altında bir çok script çalışmaktadır örneğin lisan bilgilerinin kontrolü gibi. kayıt edilmediğinin garantisi bize Vbulletin bile garanti veremez.Lamerin biri dosya atar gizlice tüm tc kimlik numaraları isimler tarafına gider.Kurulan scripti siz mi yazdınız ki bu kadar güvendesiniz ? İleride yaşanacak sorumlulukta forum yöneticilerine ait olur ;) saygılar

TC numaraları kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır. Vbulletin scriptini ben yazmadım ancak TC Kayıt sistemini ben kodladım ve Vbulletin ile alakası olmayan bir sistemdir. Sistem kendi içerisinde döngüler oluşturarak sonuca ulaşır ve üyenin doğrulamasını yapar. Doğrulama tamamlandığında sistem TC numarasını siler ve bir sonraki sayfaya yani üye kayıt sayfasına geçmesini emreder...

Forumumuza kayıt olma gibi bir mecburiyetiniz yok, eğer bu konu sizi rahatsız ediyorsa internet dünyasındaki diğer forumları kullanmayı deneyin. Bizim burda üye kaybına tahammülümüz var ancak kalite kaybına yoktur. Forum kaliteli olursa o zaman paylaşımlar ve paylaşımcılarda kaliteli olur. Aksi taktirde bu ortam gereksiz insanlar ve paylaşımlar ile dolar...

Son olarak eski mesajlarınıza baktığımda:

"2000 yılından belli bir kaç site yönetiyorum.Böyle bir uygulama görmedim.Dh,r10,mühendis evi hangisinde var bu sistem ama siteler habire paylaşım yapılıyor.Bu web sitesinin zaten masrafı senede 50-100 lirayı geçmez millete bu eziyet niye anlamıyorumki.Sınavlar bitsin kendi alanımda bir site kurmak farz oldu.Bizde ne kredi ne plan uygulaması olacak amaç hizmet olacak"

"Sırf bu krediden site kuracam demedi demeyin rakip olacağız"

"bu kredi olayı çok saçma sırf bu yüzden bayagı üye kaybeder bu site"

şeklinde mesajlar attığınızı görüyorum. Herhalde bir site kurdunuz :)

Herşey bir yana son 1 aydır girmeye çalıştığınız yere bunları yazmak için girmediniz herhalde... daha iyisi yok dimi ;)

Saygılarımla...

senator38
13-10-2011, 22:12
Güzel bir domain mevcut elimde :) yakın zamanda onun ile ilgili planlarım var derslerden dolayı ilgilenemedim.
İnternette üye bulmak zor bir iştir.Mİlyonlarca site varken kimse bir üyelik için TC numarasını vermeyi istemez.Anket yapıp araştırabilirsiniz.
2.olay site masaflarınız google reklamları vs reklamlar ile rahatlıkla çıkar.Ücretli üyelik konusuna hiç bir zaman mantıklı bakmamışımdır.Vps sunucu parası derseniz.tabiki konuyu anlatıp uygun bir fiyata sponsor bulabilirsiniz.Sinan hocam tabiki sitedeki emekleriniz takdir dilmek gerekmektedir.Şuda kimse gelip buraya boş işler için üye olmaz.Kanımca çünkü herkesin vakti kendine kıymetli eğer forum kalite düşüyor diyorsanız.Sms ile üyelik hizmetini bir araştırın ;) hizmetleriniz için sağolun.
üye kaybına tahammülümüz var ama kalite kaybına tahammülümüz yok demişsiniz.Burada size katılmıyorum.İnternette kurulan bir çok site üye çekmek ve hizmet etmek yada çıkarları içindir.Bu siteye 1.kişi girmesin sene sonunda sıkılıp kapatırsınız bence amacınız üye sayısı artıkça kaliteyi de nasıl artırırız diye düşünmek olsun.Üyeler umrumuzda değil derseniz sizde kimsenin umrunda da olmazsınız gelişi güzel paylaşım olur o kadar.sözlerime darılmayın sitenizden çok faydalandım eleştirilerin sizi daha iyi yerlere getirmesi tememnnisiyle.