PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : üyelik iptali

OzanA
08-12-2011, 22:15
sayın admin,
bu websitesine sahip olmanız,sizin insanların özel mesajlarını okumanız,kişisel bilgilerine ulaşmanız anlamına gelmiyor.kişiler kendi isteğiyle bile üyeliğini iptal edemiyor.insanların tamamen temiz duygular ile üye olduğu bu forumu kişisel amacınız için kullanıyorsunuz.Lütfen benim üyeliğimi iptal edin.

mutlu_571
09-12-2011, 09:07
Forum Kuralı:...(Forumda düzeni sağlamak ve üyelere rahatsızlık veren durumlara müdahale edebilmek açısından ADMİN’ in tüm özel mesajları okuma yetkisi vardır ve gerekli görüldüğü taktirde tüm özel mesajlar okunabilir.)bilginize...

Oğuz Pelikli
09-12-2011, 10:11
Burası bilgi paylaşım sitesi, sosyal ağ, size özel e-posta veya özel mesajlaşma hizmeti veren bir site değil.
Kimsenin özel mesajla kimseyi rahatsız etme veya huzursuz etme hakkı olamaz.
Eğer buradan mesaj göndereceğiniz kişiyi tanıyorsanız, şahsi e-posta adresini isterseniz özelinizi size ait olan bir yerden devam edebilirsiniz bunu kimse engellemiyor.
Kimse özel mesajları haksız kazanç elde etmek veya başka bir kişiyi rahatsız etmek amacıyla kullanamaz. Bu da forum kurallarında yazıyor, beğenmeyen üye olmak zorunda değil.
Bu forumun kuralları uzun zaman içerisinde bizzat yaşayarak (kimi zaman bizleri ve arkadaşlarımızı üzen gelişmeler neticesinde) öğrendiğimiz tecrübelerden dolayı oluşturulmuştur. Hiçbir kural keyfe keder oluşturulmuş bir kural değildir.

hi_axy07
09-12-2011, 11:27
kimyager arkadaşım;

Burda aslolan oğuz abininde dediği gibi bilgi paylaşmak, mesleki anlamda yardımlaşmak.

Önemli olan olayın özünü kapmak. ve BU SİTEYE GÖNÜL VERMEK..

Sinan COSKUN
09-12-2011, 14:36
Sabahtan akşama kadar oturup özel mesaj okuyacak zamanım yok. Özel durumlar dışında o panele hiç bakmıyorum, bakamıyorum. Sizin durumunuzda özeldi. Özel mesaj gönderebilmek için 5 adet mesaj yayınlama zorunluluğu var ve bu zorunluluğu halledebilmek için sürekli konulara "teşekkürler" mesajı atıp duruyordunuz. Yöneticiler sildikçe siz yine atıyordunuz. Bende özel mesaj kullanmak için yaptığınızı düşünerek kontrol etmek istedim. Ve düşüncemde haklı çıktım. Birilerinden yardım talebinde bulunmak için özel mesaj kullanıyordunuz. Bende sizi uyardım. Üst mesajda arkadaşlar durumu gayet güzel açıklamışlar. Buna rağmen bu sitede bulunmak istemiyorsanız girmezsiniz olur biter.
Saygılarımla...

Ümit ÖZTEK
09-12-2011, 16:26
Madem istemiyordun bu siteyi neden üye oldun arkadaşım. benim bildiğim bir siteye üye olmadan o site hakkkında bir önbilgi edinilir. pat diye üye olunmaz. yani burda kredili sistem olduğu açık ve net.forum kurallarınıda okuduğunuzu düşünmek istiyorum. pm lerinizin okunma sebepleride belirtilmiştir...

saygılarımla.

solway
09-12-2011, 16:38
çok yüklenmişsiniz yav:))
kuralları ben de dikkatli okumadım.kim okudu ki.
özel mesajların okunabileceğini bilmiyordum.
hoş bir kural değilmiş.
üyelik silinemiyorsa, bu da hoş değil.
bu durum, sanırım web sitesiyle ilgili bir formattan kaynaklanıyor.
welcome to muhalefet:)

OzanA
09-12-2011, 19:47
1-ben hiç bir üyeyi rahatsız etmedim.bilip bilmeden yazmayın.mesaj atın sorun.sayın,oğuz pelikli

2-eğer burda özelden birisiyle birşey paylaşmam sizi geriyorsa, siz önce forumun bu özelliğini kapatın.ben bana verilen imkanlar ile hareket ediyorum.

3-sen bilgi paylaşımından bahsediyorsun,başkasının koymuş olduğu bilgi sana para olarak dönüyorsa sayın admin bir kez daha düşün derim.eğer kendi yapmış olduğun dökümanları satsan sana birşey demezdim.

4-bay bilmişler,madem özel mesaj okuyabiliyorsunuz açın tekrar bakın,ben sorduğum soruyu daha önce konu başlığı açarak sordum, fakat kimse cevaplamadı.bu yüzden özelden sordum!!!

5-lütfen beni sil admin!! bu saçma sapan kuralları olan yerde,beğenmiyorsan girmezsin demekle olmuyor bu işler!!!

Sinan COSKUN
09-12-2011, 21:53
1-ben hiç bir üyeyi rahatsız etmedim.bilip bilmeden yazmayın.mesaj atın sorun.sayın,oğuz pelikli

2-eğer burda özelden birisiyle birşey paylaşmam sizi geriyorsa, siz önce forumun bu özelliğini kapatın.ben bana verilen imkanlar ile hareket ediyorum.

3-sen bilgi paylaşımından bahsediyorsun,başkasının koymuş olduğu bilgi sana para olarak dönüyorsa sayın admin bir kez daha düşün derim.eğer kendi yapmış olduğun dökümanları satsan sana birşey demezdim.

4-bay bilmişler,madem özel mesaj okuyabiliyorsunuz açın tekrar bakın,ben sorduğum soruyu daha önce konu başlığı açarak sordum, fakat kimse cevaplamadı.bu yüzden özelden sordum!!!

5-lütfen beni sil admin!! bu saçma sapan kuralları olan yerde,beğenmiyorsan girmezsin demekle olmuyor bu işler!!!

Bende sizin gibi madde madde cevaplayayım

1 - Oğuz arkadaşımız rahatsızlıktan bahsederken genel olarak olayı ele almış, sizin böyle birşey yaptığınızı kanıtlayıp suçlamamış. Olay biraz "kızım - gelinim" deyimine dönüşmüş.

2 - Kurunun yanında yaşta yansın istemiyorduk, bazen sırf forumda alanen yazılmayacak mesajlar için kullanılabilinen bir sistem diye düşünüyorduk. "... Şu konuya bakarmısın", ".... şirketin numarası ne acaba", "kulladığınız ... markası ne" vs.... Ancak görünen o ki bu imkanıda elinizden alınmasını istiyorsunuz.

3 - Kısaca özetlemek gerekirse... yaklaşık 2,5 - 3 yıldır bu sistem mevcut ve daha kısa süredir ücretli üyelik var. şimdi baktım toplamda 3000 TL civarı geliri. Bunuda ay olarak hesaplarsak 150 TL den az oluyor getirisi. Diğer yandan götürüsüne bakarsak. Server ve domainlerin giderleri, olması gerekenden daha hızlı internet kullanımından internet giderleri, gıda gündemi ve forumfood taban giderleri (1000 TL+KDV, 450 TL+KDV)... vs. şeklinde uzayan giderler mevcut. Toplama çıkarma yapın sonra tekrar yorumlayın. Amaç burda para kazanmak değil, dosya paylaşımına imkanı olmayanlara farklı bir imkan sunmak... Para sayma makinem yok ve paralar içerisinde yüzmüyorum :) Diğer yandan forumda google hariç reklam görüyorsanız söyleyin. ;) Ama yine siz istediniz bende reklamlar almaya başlayacağım ve paraya para demiyeceğim, para içerisinde yüzeceğim...

4 - Özel mesajda görüştüğünüz Munisa Hanım daha önceden forumda yönetici idi. Zamanı olmadığından ayrıldı ve zamanı olmadığından foruma fazla giremiyor. Siz özel mesaj attığınızda kendisine bildirildiğinden giriş yapma isteği duyuyor ve size destek olaya çalışıyor. Aynı özel mesajın içeriğini "... konuya bakabilirmisiniz, yardım isteğim varda" şeklinde yazsaydınız eminim yine cevap alırdınız. Zaten sizi uyarmamın sebebi buydu. Özel mesaj ile aradığınız cevabı forumda alanen yayınlanmış olması, aynı sıkıntıyı yaşayacak başka birisi içinde yararlı olacaktı. Siz cevabınıza ulaştınız, ya diğerleri.. herkes bu şekildemi yardım talebinde bulunması gerekiyor? benim uyarım buydu...

5 - Saçma sapan dediğiniz kurallar aslında sizin gibi düşünen insanlar yüzünden çıktı. Önceden özel mesaj için 5 mesaj zorunluluğu yoktu ancak bazı işgüzar arkadaşlar "şu dosyayı bana maillelermisin" diyerek kötüye kullandı bu çıktı, Özel mesaj okuma olayı yoktu ancak bazı arkadaşlar ya bayan arkadaşlara sarkıntılık etti yada yasal olmayan şekilde dosya talep etti... Kısaca forumda bulunan kuralları yine forumda bulunan üyeler çıkarttı veya sebep oldu.

Sizi daha önce belirttiğim gibi silmeyeceğim. Gerçekten bu forumdan ayrılmak istediğinize inanmıyorum, sadece yanlış yerlerde yanlış şeyler yapıldı. Bunu siz veya biz yaptık, ancak sorun silme işiyle düzelecekse bir tek tık ile bitiyor, amaç burda kazanmak olmalı, kaldığımız yerden sizin foruma, forumunda size faydalı bi şekilde devam etmesi sağlanmalı... Devam etmek istiyorsanız forum sizlerin ancak hala silin düşüncesi varsa siz bilirsiniz, bizede sağlıcakla kalın demek düşer...

ayşegül
10-12-2011, 09:28
sinan bey haklı beyler daalınnnn....

001
10-12-2011, 18:06
Sevgili kimyager;

Talep ettiğiniz şey yapılabilir. çok zarda değil. Ancak sinan beyin dediği gibi burası kaybetme değil, kazanma yeridir. ki bu yüzden dosya paylaşımı şartı koşulmakta. uzatmadan illa ki bu siteden uzak kalmak istiyorsanız. çeşitli ayarlamalarla bu siteye girişi bilgisayarınızdan engelleyebilirsiniz. yada kendiniz hiç girmezsiniz...

Üyelik iptal etme hakkından bahsetmişsiniz. Resmi kurumlar haricinde (ki onların %99 unda yok) bir site söyleyinki üyelerine üyeliklerini iptal etme hakkı tanıyor olsun... Bunu hiç bir sitede bulamazsınız...

OzanA
10-12-2011, 19:40
sayın ayşegül ve bunun teşekkür edenleri,neye kime dalıyosunuz?siz kendinizi ne sanıyorsunuz?
001,facebook'da başlangıçta üyelerine bu hakkı tanımıyordu ama gelen baskılara karşın yıllardır üyeler hesaplarını kendileri siliyor.sen benim tc kimlik numarama kadar alacaksın,sonra hesabını silmiyorum,yok öyle.
burda kişi kazanmaktan bahsediyorsunuz,bırakın ben bilgi paylaşımımı başka yerde yapayım.insanların özel mesajlarını okuyan bir web sitesine ihtiyacım yok.
son olarak sayın admin,seni tehdit etmiyorum...beni sil yoksa yasal hakkımı arayacağım...

#vildan#
10-12-2011, 20:26
olaya dahil olmak istemem ama ayşegül dağılın yazmak istemiş. yani konuyu uzatmayın anlamında söylemiş. konuya dahil olmak istemem ama görünce düzeltmek istedim. çünkü insan bazen sadece bir kelimeye sinir olabiliyor, sen de yok yere kızma diye düzelttim kimyager :)

solway
10-12-2011, 20:34
evet açıklar mısın ayşegül, kime nerde ne zaman dalıyorsun halla hallaa:))))
eli ağır arkadaşım;P

Figen YÜCE
10-12-2011, 20:49
Herkes aynı fikirleri benimsemek ve savunmak zorunda değildir, düşüncelerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederiz ancak konu amacını aşmaya başladığı için kapatılmıştır. Sayın "kimyager" gereği ne ise yapılacaktır.

mutlu_571
12-12-2011, 10:01
olaya dahil olmak istemem ama ayşegül dağılın yazmak istemiş. yani konuyu uzatmayın anlamında söylemiş. konuya dahil olmak istemem ama görünce düzeltmek istedim. çünkü insan bazen sadece bir kelimeye sinir olabiliyor, sen de yok yere kızma diye düzelttim kimyager :)

digital ortamın azizliği...
walla ben de dalın anladım...
demek ki hassas konulara yorum yaparken biraz daha dikkatli olucaz.
yanlış anlamalara mahal verebilecek konuları (farkına varanlar) düzeltsin lütfen...

Sinan COSKUN
12-12-2011, 11:33
Valla ".... haklı beyler, dağılın" artık yeni deyimimiz oldu. Bir çok ortamda (sanal) bu kullanılıyor. Türkçe karakter olmasından mıdır nedir "ğ" harfi yutuluyor (yeni nesil türkçesi de olabilir :)) Dağılın oluyor daalın... Ben direk öyle anlamıştım ve olaya espirili yaklaşıp ortamı yumuşatmaya çalıştığını düşündüğümden teşekkür etmiştim. Neyse herşeyde vardır bi hayır...

gülşah_8484
12-12-2011, 12:17
yani ne yalan söyliyim, dalın diye anladım ben de, öyle anlayınca da şaşırdım ve tırstım:D demek ki yazılarla bazen ifadelerimiz tam tersi şekilde anlaşılabiliyormuş.. Bilal Bey'e katılıyorum,gerekli düzeltmeleri yaparsak sorun olmadan halledebiliriz...:)