PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım yemek üretimi

gıdacı34
13-01-2015, 17:56
merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak benim çalıştığım işletmede patlıcanları yıkamadan kızartıyorlar.sera patlıcanıymış toprağı olmazmış diyorlar ama bana yanlış geliyo yine de toprak oluyor bazılarında .patlıcan yıkanrsa kızartıldıktan sonra su verirmiş dışarıya. sizlere de yanlış geliyor mu görüşlerinizi merak ediyorum.

ertugay
14-01-2015, 09:59
Kızartma ile yüzeydeki bir çok mikroorganizma öldüğünü kabul etsek de fiziksel safsızlıkları uzaklaştıramayız yıkama olmadığına göre herhangi bir tasnif değerlendirmede yok demektir. yani çürük,bozuk, yada böcek ,kurt gibi haşerelerde direk kızartılıyor demektir. sorun kızartmaya patlıcanın su vermesi ise bu çözülür. yağ içerisine % 0,3 lesitin koyarsanız. sıçramalar kesilecektir.yada yağ firması ile görüşün size bu şekilde yağ versin. Hammadde ne kadar iyi olursa olsun onu iyi işleyemediğiniz taktirde son üründe istenilen kaliteyi sağlayamazsınız.

gıdacı34
16-01-2015, 14:50
Kızartma ile yüzeydeki bir çok mikroorganizma öldüğünü kabul etsek de fiziksel safsızlıkları uzaklaştıramayız yıkama olmadığına göre herhangi bir tasnif değerlendirmede yok demektir. yani çürük,bozuk, yada böcek ,kurt gibi haşerelerde direk kızartılıyor demektir. sorun kızartmaya patlıcanın su vermesi ise bu çözülür. yağ içerisine % 0,3 lesitin koyarsanız. sıçramalar kesilecektir.yada yağ firması ile görüşün size bu şekilde yağ versin. Hammadde ne kadar iyi olursa olsun onu iyi işleyemediğiniz taktirde son üründe istenilen kaliteyi sağlayamazsınız.

aynen bende sizin gibi düşünüyorum o yüzden yıkanması üzerinde duracam . Bozuk ,kurtlu sorunlu olanlar ayrılıyor ama dediğim gibi yıkanması üzerinde pek durulmuyo. teşekkürler cvpladığınız için

BLACKEAGLE-BJK
20-01-2015, 12:38
üşendikleri için bahaneleri hep hazır oluyor.Ama kesinlikle önce ayıklama arkasından dezenfeksiyon şart.Sonuçta son ürünün her bakımdan güvenilir bir şekilde müşteri,misafirlere ulaşması gerekiyor.dezenfeksiyon işlemini bir formlada takip edebilirseniz sizin yararınıza olacaktır.Konuyu aşçıbaşı veya şefleri ile de paylaşın onlar daha etkili oluyorlar çünkü.destek de çok önemli.

gıdacı34
23-01-2015, 11:10
üşendikleri için bahaneleri hep hazır oluyor.Ama kesinlikle önce ayıklama arkasından dezenfeksiyon şart.Sonuçta son ürünün her bakımdan güvenilir bir şekilde müşteri,misafirlere ulaşması gerekiyor.dezenfeksiyon işlemini bir formlada takip edebilirseniz sizin yararınıza olacaktır.Konuyu aşçıbaşı veya şefleri ile de paylaşın onlar daha etkili oluyorlar çünkü.destek de çok önemli.
yıkıyorlar şimdi süzülüp kızartılıyor aynen dediğiniz gibi abarttıkları şeylerin hiçbiri olmadı:D

BLACKEAGLE-BJK
26-01-2015, 11:01
yıkıyorlar şimdi süzülüp kızartılıyor aynen dediğiniz gibi abarttıkları şeylerin hiçbiri olmadı:D

sevindim o zaman adınıza... Kolay gelsin..

pallidus
27-01-2015, 10:12
Merhabalar. Benim çalıştığım mutfakta kabukları soyulup kup kup doğranıp ya da karnıyarık yapılacaksa bütün olarak önce bir tencerede tuzlu suyun içerisine atılır oradan süzülerek alınır ve kızartılırdı. hiç bi zorluk yaşanmazdı, öyle abartı yağ sıçramaları da olmuyor. Sorunu aşabildiyseniz sevindim.

solway
22-02-2015, 15:50
amele milleti, bahane üretme makinasıdır. gecen gun bir tanesine temizliğe niye grmedin diye sorduğumda bekçi köpeğine yem vermeye gitmiştim dedi. ben de kendısıne çok güzel küfür türettim. hemen kafası çalıştı. sorununuzu çözmenize sevindim. bundan sonrası için de taviz vermemeye devam. kafanızı karıştırıyosa bir uygulama; gerekçesi % 80 yalandır.