PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım:(

zulal akk
12-02-2015, 11:42
arkadaşlar merhaba cateriing frmasında çalışıyorum. ilk iş yeri deneyimim çalışanlarla aramı iyi tutmak adına esprili bi konuşma tarzım vardı,keza onlarda bana karşı öyleydi.ancak son zamanlarda bikaç kişinin sesi çok yüksek çıkmaya başladı ve bana bağırdı biri.daha öncede böyle bagırma olayları oluyordu fakat ben konuşup hallediyordum,patrona çıkmıyordum.geçen bağırması hekesin önünde oldu patronda şahit oldu. kızdı nasıl müdürüne bağırırsın dedi ama işten atmadı.şimdi o şahıs üretimde bir sıfır galip gelmiş gibi dolanıyo.ben ise dersimi aldım samimi olmayacam kesinlikle hanım bey olacak ama o şahsın işten atılmaması diğer personeli de gaza getiriyo gibime geliyo biz istediğimizi yaparız zaten işten atmıolar. çok önemli bi poziyonda olmamasına rağmen terbiyesizliğinin affedilmesi kanıma dokunuyr.gururuma o kadar yediremiyorum ki pes etmeyi hiç sevmem pes etti deselerde umrumda değil,işten ayrılmayı düşünüyorum.gözümde ne verdiğim emekler ne çektiğim bu kadar sıkıntılar var.bana akıl verebilirmisiniz .ne yapmam,nasıl bi yol izlemem gerekiyor.

BLACKEAGLE-BJK
12-02-2015, 14:30
Maalesef sizinde dile getirdiğiniz gibi altımızda çalışanlarla samimiyetin dozunu ayarlayamayınca bu tür sıkıntılar olabiliyor.Benim tavsiyem pes etmeden önce bir kere daha düşünü.Ben sizin yerinizde olsam,çalışan tüm personellerle muhabbeti keser,mesafemi koyarım.İşime daha kararla konsantre olur,terbiyesizlik yapmaya kalkanlara onların üstleri olduğumu iletir ve tekrarlamaları durumunda tutanağımı devreye sokacağımı söylerim.İşime daha konsantre olurdum dedim ya,arada sırada iyilikle göz ardı edebildiğimiz durumlar oluyor,onları sonlandırır aykırı davrananlara da tutanak tutardım.
Dediğim gibi siz işinize bakın,kaşınan arkadaşlara da haddini bildirin.Unutmayın patrona olanları aktarmak şikayet değildir her zaman.Onların da iş yerlerinde neler olup bittiğini,huzur ve disiplini bozanların kimler olduğunu bilmek hakları.Sonuçta cezayı onlar kesecek.Ayrıca bu tür uyumsuz personellerin işletmeyi zor duruma sokabilecek umursamaz, kasıtla yaptıkları davranışları olduğunu da biliyoruz.
Kolay gelmesini dilerim.
İlk iş deneyiminizde bunlarla karşılaşmanız inanın normal.Onlar da bunu bildikleri için sindirmeye çalışacaklardır.Siz ne kadar dik durursanız,onların gardıda o kadar çabuk düşer.

zulal akk
12-02-2015, 14:39
Maalesef sizinde dile getirdiğiniz gibi altımızda çalışanlarla samimiyetin dozunu ayarlayamayınca bu tür sıkıntılar olabiliyor.Benim tavsiyem pes etmeden önce bir kere daha düşünü.Ben sizin yerinizde olsam,çalışan tüm personellerle muhabbeti keser,mesafemi koyarım.İşime daha kararla konsantre olur,terbiyesizlik yapmaya kalkanlara onların üstleri olduğumu iletir ve tekrarlamaları durumunda tutanağımı devreye sokacağımı söylerim.İşime daha konsantre olurdum dedim ya,arada sırada iyilikle göz ardı edebildiğimiz durumlar oluyor,onları sonlandırır aykırı davrananlara da tutanak tutardım.
Dediğim gibi siz işinize bakın,kaşınan arkadaşlara da haddini bildirin.Unutmayın patrona olanları aktarmak şikayet değildir her zaman.Onların da iş yerlerinde neler olup bittiğini,huzur ve disiplini bozanların kimler olduğunu bilmek hakları.Sonuçta cezayı onlar kesecek.Ayrıca bu tür uyumsuz personellerin işletmeyi zor duruma sokabilecek umursamaz, kasıtla yaptıkları davranışları olduğunu da biliyoruz.
Kolay gelmesini dilerim.
İlk iş deneyiminizde bunlarla karşılaşmanız inanın normal.Onlar da bunu bildikleri için sindirmeye çalışacaklardır.Siz ne kadar dik durursanız,onların gardıda o kadar çabuk düşer.

fakat şöyle bişey var malesef benim ofisimle üretimin olduğu yer uzak arada 5
bina var yani dolayısıyla ben 2-3 saat durmak zorundayım sürekli üretimde bu zaman aralığında da sürekli gözlm yapmam lazım bu da bisüre sonra can sıkıcı oluyor. ve de zor tarafı diğer herkes birbiriyle o kadar rahat konusuyor ki o kadar samimi ki. herkes muhbbet ederken ben ciddi duramadım o sebeple saygısızlığın dozunu kaçırdılar :(sucluyum ama imkanlar o hale getiriyor insanı

alperen ekinci
12-02-2015, 15:42
Merhaba, sohbete ben de bir kaç şey yazarak dahil olmak istiyorum. Öncelikle şunu söylemek isterim ki bahsettiğiniz kişilerle siz kesinlikte aynı kefede olamazsınız. Sohbet etmek insani bir durum iletişimin en açık kanalı ancak herkes haddini bildiği sürece kabul edilebilir. Personelle çalışma şeklinize bir yenilik getirin bir iç disiplin yönetmeliği yazın personel hareketlerini açıkca belirtecek şekilde ve buna bağlı tutanak düzenlemeyi atlamayın. öncelikle işvereninize böyle bir çalışma yapmak istediğinizi dile getirin. İnternette disiplin yönetmeliği örnekleri bulabilirsiniz bulamazsanız da ben yardımcı olurum size kendi yazdığım taslağı sizinle paylaşırım. İşi bırakmanız pes ettiğiniz anlamına gelmez ama ilk iş deneyiminizi böyle sonlandırmayın. Önünüzde çok uzun bir iş hayatı var yaptıklarınızdan pişman olmayın...

zulal akk
21-02-2015, 08:38
Merhaba, sohbete ben de bir kaç şey yazarak dahil olmak istiyorum. Öncelikle şunu söylemek isterim ki bahsettiğiniz kişilerle siz kesinlikte aynı kefede olamazsınız. Sohbet etmek insani bir durum iletişimin en açık kanalı ancak herkes haddini bildiği sürece kabul edilebilir. Personelle çalışma şeklinize bir yenilik getirin bir iç disiplin yönetmeliği yazın personel hareketlerini açıkca belirtecek şekilde ve buna bağlı tutanak düzenlemeyi atlamayın. öncelikle işvereninize böyle bir çalışma yapmak istediğinizi dile getirin. İnternette disiplin yönetmeliği örnekleri bulabilirsiniz bulamazsanız da ben yardımcı olurum size kendi yazdığım taslağı sizinle paylaşırım. İşi bırakmanız pes ettiğiniz anlamına gelmez ama ilk iş deneyiminizi böyle sonlandırmayın. Önünüzde çok uzun bir iş hayatı var yaptıklarınızdan pişman olmayın...
çok iyi olur paylaşırsanız sevinirim.

solway
22-02-2015, 16:11
hımm... tam benlik konularmış. anlattıklarınıza bakılırsa oranın çivisi çıkmış. gerçek çözüm, kadro değişimi orda. diğer çözümler, geçici faydalar sağlar.adam patronun yanında müdürü azarlıyor. daha ne yapsın... personel temin etme kanallarınızın açık olması lazım. hazırlık yapın.