PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsteyerek mi gıda müh./tek. oldunuz?

goncuali
01-09-2007, 14:48
Sonuclar çok şaşırtıcı çıkabilir. bakalım oranlar ne olacak.

Oğuz Pelikli
01-09-2007, 14:53
http://www.forumfood.net/showthread.php?tid=446

benzer bir anket daha önce yapılmıştı. bunda farklı sonuçlar çıkar mı bilmiyorum :)

goncuali
01-09-2007, 14:56
evet müdürüm benzer anket, şu arama motorunu kullanmayı alışkanlık edinemedim bir türlü. neyse şimdi üye sayısı daha fazla bakalım sonuçlar nasıl olacak.

Gülsel ŞEN
01-09-2007, 15:10
istedimmmmmmmmmmmm:):):)

yelly
01-09-2007, 15:12
valla ben isteyerek seçtim çok da memnunum:)

goncuali
01-09-2007, 15:18
wallahi benim nasıl gıdacı olduğumu anlatsam azınız açık kalır. tesadüfün böylesi. şimdi anlatsam uzun sürer. sonuç olarak hayatımdan çok memnunum, mesleğimi çok seviyorum...

nefridyum
01-09-2007, 15:28
evet isteyerek oldumm cokdaaa memnunum :):)

tumeretko
01-09-2007, 16:07
dostum ali güzel bi noktaya temas etttin valla. aklına sağlık. ben isteyerek oldum .şu an için memnunum.işimi seviyorum sevmeden olmaz zaten

bedriyedavulcu
01-09-2007, 16:22
adamım beni hayat şartları zorladı valla.ama iykide olmuşum diyorum.imza cingan:wubsx7:

rennin
01-09-2007, 20:00
merhaba
ben 'b' şıkkını seçtim
o zamanki rehber hocaya sorduğumda geleceğin mesleği dedi bende tercih ettim 1 tek gıda müh. tercihi yaptım o geldi:)
ama halen isteğim gibi iş hayatımı yoluna koyamadım
beklentilerimi bir türlü elde edemedim
beklenti derken sadece maaş konusunu kastedmiyorum
hayat işte
görüşmek üzere

tetik06
12-09-2007, 04:52
şans eseri bu bölümü seçtim:hihihi: ama iyiki seçmişim:congrats:

vuslat
05-03-2009, 13:32
isteyerek seçtim..:Dayrıca babamda mühendislikler içinde tek bunu istiyodu onu kıramazdım:yesvf2:

yolyuruyen
13-03-2009, 14:32
Ben öss'ye girerken aklımda gıda mühendisliği yoktu. Fakat aldığım puana göre ben hangi bölümü okuyabilirim, hangi işi yapabilirim, hangi meslek bana istikbal sağlar diye düşündüğümde cevabı gıda mühendisliğinde buldum. Bölüm olarak tek tercihim gıda mühendisliğiydi. Son senem şimdi. Gıda mühendisi olarak çalışmak nasıl olacak bilmiyorum ama gıda mühendisliği eğitimi almak benim için keyifli.

Ben şimdi bu ankette hanginsini işaretleyeyim ??? :)

ewin3
20-07-2009, 23:30
Ne güzel herkes isteyerek seçmiş bölümünü :) Bende isteyerek seçtim :):) Bu meslek sevilmez mi yaaaaa :D Bu mesleği sevemeyen ölsün:p :smiley (21): hııh

Didem SALİCİK
21-07-2009, 22:21
Ben daha iş hayatına atılmadım öğrencilik seviyesindeyim :S
Tercihler yapılırken mühendislik okumak isteğiyle tercihlerimi yapıyordum. Hedefimde başka muhendislikler vardı. o muhler arasına birde gıda sıkıştırdım ki gıda geldi kısmetime. İlk başta hayırlısı dedim gönlümdeki mesleğin gelmemesi üzmüştü 0.2 puanla kaçmıştı çünkü. İlk sene sürekli bölümle ilgili bilgi edinmeye çalıştım ve çogu yerde olumsuz görüşlerle karşılaştım bunlar beni çok etkiliyordu bölümü değiştirmeyi bile düşündüm ama yeniden öss gözüm almadı. Şimdi devam ediyorum bölümüme bölüm derslerini gördükçe sevmeye başladım staj yapmak ve işletmeleri görmek te mesleği tanımak açısından önemli. şuan kendimi geliştirmeye bakıyorum gelecekte bende memnun olacağım inşallah :)

laktoz_nur
29-07-2009, 21:50
yemin ederim istemeden oldu ama iyikide oldu :) çok iyi oldu:)
öss ye hep öğretmenliği tutturabilmek için girdim sözelci olduğum için fazla bir şansım yoktu olsa bile yine öğretmenliği seçerdim başka mesleği kendimle bağdaştıramıyordum
herneyse baktım istediğim yer olmuyor seneler geçiyor yazdım süt ve süt ürünlerini ve bikaç benzer bölümü süt ürünleri bölümü tuttu sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim saolsun çevremdekiler bu konuda çok köstek oldular:( nereyi kazandığımı sorduklarında ve ben bölümümü söylediğimde alaycı sözleri oluyordu tabi :) sütünde okulumu olurmuş okulda inekmi sağacasın vs.. ilk zamnlar bende kendime soruyordum nerdeyim ne için burdayım diye sonra ilk dönem bitti stajımı yaptım ve zamanla mesleğimi sevmeye başladım cok eylenceli ve gerekli geldi. Süt gibi yaşamsal önem taşıyan bir gıdanın analizini yapmak onun hakkında herşeyi bilmek mükemmel.. sonra okul bitti şuan sorumlu yöneticilik yapıyorum ve olduğum yerde çok mutluyum hiç aklımda olmayan bir meslekti ama işletmeye gittiğimde mühendis hanım demeleri bana her geçen gün sorumluluğumu hatırlatıyor ve mesleğimi sevdiriyor sonuç olarak şuan mesleğimi çok seviyorum çok mutluyum iyi ki varım:) bir dokun bin ah işit gibi oldu ama napayım sordular söyledimmmm:D:D