PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aligida'nın müşterilerine duyarlılığı

Oğuz Pelikli
14-03-2007, 14:18
Hep firmalar hakkında şikayetlerimiz olduğunda bunu daha çok paylaşırız. ama bu sefer ben Algida'nın müşteri şikayetlerine karşı göstermiş olduğu duyarlılıktan bahsetmek istiyorum.
Geçen haftalarda kapta Algida'nın yeni bir dondurmasını aldım. Çilek aşkı gibi birşeydi.
Ürünün kapağını açtığımda hiçbir şekilde koruyucu bir kilit veya herhangi bir folyo yoktu. Bende bunun üzerine, saat 21:00 veya 22:00 gibiydi, Algida'nın müşteri hizmetlerini aradım. Telsekreter çıktı. Şikayetimi (koruyucu bir sistem olmadığını ve ürün fabrikadan çıktıktan sonra ürün güvenliğinin kaybolabileceğini belirttim) ve telefonumu bıraktım. Ertesigün beni arayıp şikayetim hakkında detaylı bilgi istediler ve teşekkür ederek bunu üretim departmanında değerlendirdikten sonra bir çözüm bulacaklarını ilettiler. Çözüm bulurlar mı veya bulmaları ne kadar sürer bilmiyorum ama en azından müşterilerine geri dönmeleri bile çok güzel bir davranış.
Bütün firmalardan bu duyarlılığı bekliyorum açıkçası.
Ama sanırım o günlere biraz daha var :)

sssensei
14-03-2007, 15:29
çok haklısınız burda biraz da bize iş düşüo yani meslek olarak zaten iş düşüoda tüketici olarak iş düşüo hem bu gibi durumları şikayet ederek hem de şikayet olununlan konular üzerinde çalışılmazsa bu ürünlerin tüketmemek gerekir ki anlasınlar

suren
14-03-2007, 15:34
aslında bazı şeyleri görmeye gözümüz o kadar alışmış ki karşıdan bakıldığında herhangi bir tuhaflık gelmiyor
ne zamanki birinin dikkatini çekiyor "ya evet hakikaten de öyle" diyoruz
ama eminim ki bu tip şeyleri burada daha çok paylaşırsak baktığımız şeylere sadece bakmakla kalmaz görürüz de

sssensei
14-03-2007, 15:42
benim gibi muhalefet olanlar görüo ama yine benim gibi üşengeçler bu gibi şelerin üstüne gitmio :( bizi böle alıştırmışlar doğduğumuzdan beri ama deişcem deişcez yani umarım

Sinan COSKUN
14-03-2007, 16:21
Ben danone ye bi mail atmıştım. Benim isteğim 1 hafta içinde cevap verilmesi, ancak bana 3 gün sonra mailiniz ilgili departmana gönderilidi diye mail geldi. tabi cevap hiç gelmedi. Bunlar zamanla düzelir diye umuyorum ;)

suren
14-03-2007, 17:02
ben daha gıda mühendisliğine girmeden önce lise yıllarında bir arkadaş itü gıda mühendisliğinde okuyordu ve ülker ya da eti idi tam hatırlamıyorum bisküvilerinde en basiti kremasız bir bisküvi çıktığında ilgili departmanı arayıp bildirdiklerinde 1 kaç sefer iade edilen ürün yerine kendilerine hediye kolisi gönderildiğini anlatmıştı.
o zamanlar arkadaşlarla acaba bize de hatalı ürün çıkarmı diye bayağı bir ümitlenmiştik :D

Cvitaamini
14-03-2007, 18:00
bu sadece büyük firmalarda olur,isimlerine leke sürülmesin diye.

sssensei
14-03-2007, 18:06
aslında şöle bi durum da var büyük firmalar müşterilerini böle sebepler yüzünden tabi medya ile yayılmıosa kaybetmezler yani pek etkilenmezler
asıl küçük firmaların özellikle bu duruma ilgi göstermesi gerekir bence bu ilgi tüketicilerin mutlaka dikkatini ve ilgisini çeker
en azından firmaların ekonomik yönden ve imaj yönünden mutlaka özenli davranaması gereken bi konu die düşünüorum

burcu burcu
30-08-2007, 16:07
bence de hep eleştirmektense böyle şeyleri bildirmek daha olumlu bir davranış..algida da unilever markası..ben yine bi unilever firması olan knorr da staj yaptım..müşteri şikayetleri özenle değerlendiriliyor..basında falan da yer almıyor..köfte harcıyla ilgili bi şikayet gelmişti..onun için bir sürü araştırdılar neden oldu die,köfte bile yapıldı bir hafta fotoğrafları falan çekildi..gelen kişiye hemen dönmelerinin yanısıra bi özür dileyip kapatmıyorlar işi yani...keşke tüm firmalar böyle olsa...