PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pazardaki dikkatliliğim:9

ldpud03
04-11-2007, 16:23
Pazara çıktık öğrenciyiz malum uygun fiyatlar pazarda.Arkadaşla domates alcaz.Baktık domateslerin üstünde tarla domatesi yazıyor.İyidir heralde alalım dedik.Tezgaha yanaştık o kadar iyi olmadığını gördük.Neyse artık geldik alalım dedi arkada.
1 kilo istedik pazarcı tarttı felan derken poşeti uzatcak diye bekliyoruz.Poşete 2 düğüm atmasın mı:)Bende hiç üşenmeyip o düğümü çözdüm.İçinden tabiki çürük domates çıktı.Bunu al çürük olmayanı ver dedim birazda tavrım sert oldu ama:)Sonra neyse çürük olmayanını verdi.Arkadan birisi bağırıyordu.Sanırım babasıydı pazarcının.Oğlum hemen o çürük domatesi atıyosun diye bana hava atmaya başladı.Pazarcı inşallah atmıştır o çürüğü.Benden korktular heralde.E ne de olsa gıdacıyım.

Gene okuldayım.Kantinden eti puf aldım.Ağzıma attım o da ne taş gibi olmuş.Son kullanma tarihine baktım.Tabiki geçmiş.Sonra ne olcak deyip kestirip atmadım.Gittim kantinciyle konuştum.Bunların tarihi geçmiş,satmayın dedim.Durun size hemen paranızı vereyim dedi.Ben işin parasında değilim,sadece bunu satmayın diye uyarmaya geldim dedim.Sonra paramı verdiler ve eti pufları satmadılar:)

feraset
04-11-2007, 17:42
bir gıda mühendisinden ziyade herkesin taşıması gereken bilinç bu olmalı. ama tabii gıda mühendisleri bu konuda daha hassaslar. :)
benim de başıma aynı şeyler gelmişti. bizim okul kantininden aldığımız şeylerde herhangi bir sorun çıktığında hemen hocamıza söylüyorduk. çünkü sorumlu olan oydu ve gerekeni yapıyordu her zaman. :))

tuanabelit
04-11-2007, 19:58
pazarda dediğin şeyler çok oluyor banada çok denk gelir bende herseferinde düğümü çözer hatta düğüm atarlarken itiraza başlarım atmayın diye poşete bir göz gezdirdikten sonra ürünler tek tek değişmeye başlar zaten :)
ikinci olarak: ben yurtta kalmıştım yurda yakın biyerde bakkal vardı market okuduğum yerde biraz uzak kalıyordu doğrusu hazır su alırdım 5 lt lik şişelerde herzaman başka yerden alırdım bu sefer bakkaldan alıyım dedim üşenmiştim başka yere gitmeye yurda geldim susasım bir su içeyim dedim şişeyi açmam çok kolay oldu çünkü zaten açıktı ikincisi sudan bi yudum aldım çeşme suyuydu bildiğimiz, hazır su ile alakası yoktu hani,ben ne yaptım aldığım gibi şişeyi tekrar bakkala bir arkadaşımda yanımda gelmişti oda sinirlenmişti biraz olaya neyse gittik bakkala dedim bu şişenin ağzı açık artı içindekide hazır su değil direk çeşme suyu
benim bildiğim müşteri herzaman haklıdır ama adam ne dese beğenirsiniz bizde böyle şey olmaz dedi bende olmuş işte dedim gıda mühendisliğinde okuyorum vede bunu ayırd edebilecek kapasiteye sahibim dedim :) oda demezmi senin psikolojin bozulmuş okumaktan yanılıyosun dedi benim şarteller attı valla o anda demediğimi bırakmadım adama şikayetettim ama ne oldu bilmiyorum bir daha uğramadım vede her denk geldiğimide söylüyodum gitmeyin oraya diyerek olayıda anlatıyodum
buarada diğerlerine bakmamı istedi yanıldğımı anlatmak için diğerlerine baktım birinin çevirdiğim gibi açıldı vede onu açtığım içinde benden para istedi açıldığı için kimseye satamazmış hem parayı hemde şişeyi masanın üstünde bıraktım emanetinizi unuttunuz dedi gerek yok kalsın doldurur satarsınız dedim bende :)
yine sinirlendim yafu:(

dartez87
04-11-2007, 20:03
bu bakkal hangisi öğrenebilirmiyim?

tuanabelit
04-11-2007, 20:12
bu bakkal hangisi öğrenebilirmiyim?

burda söylemiyim ben sana ya özelden atarım :)

yagmuryüreklim
13-11-2007, 19:46
hepinizi tebrik ederim arkadaşlar.. biz dikkatli olmazsak başkaları ne yapsın..

absinthe
09-01-2009, 12:36
gerçekten tebrik ederim seni gidip adama söylediğin we hakkını savunduğun için bizler yapmazsak belkide diğer insanlar hiç yapmaz öyle değil mi? :p

phryne
09-01-2009, 12:46
bu hak hukuk konusunda ziyadesi ile takıntılıyım, gıda işine başladığımdan beri de had safhaya çıktı durumum... markette şarküteri kısmı ile ilgili 4 sayfa şikayet kutusuna yazı yazmışlığım var... velhasılı anlıyorum durumu =)

ekleme: "absinthe" 10 saniye evvel google baba ile absinthe konusunu okuyorduk... anca bu kadar denk gelir... pes... konuyu yukarılarda gördüm, son mesaj yazan "absinthe"... belki de bir işarettir bu; absinthe yurdumuzda yasal satılmaya başlayacaktır =) ehehee...