PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gıda teknikerleri dernegi kurmak istiyorum

muratt
19-03-2007, 23:47
düşüncelerinizi ögrenmek istiyorum arkadaşlar

sssensei
19-03-2007, 23:55
bi nevi dayanışma olduğu için konuyu buraya taşıdım
nerde kurcaksın biraz daha anlatır mısın üdşüncelerini

emotion_83
20-03-2007, 00:21
portfoy var demıssın dıger basıkta.portfoy olarak neler var bıraz daha bılgı verırmısın bende ıstıyorum ama tam toparlıyamadm kımseyı daha dogrusu dernek oda ısteyen cok ama caba fıkır veren yok

Oğuz Pelikli
20-03-2007, 09:05
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kalkışmayı düşündüğünüz şey çok güzel bu konuda GMO ile de görüşürseniz tüzük ve diğer çalışmalar ve neler yapılması gerektiğinde size yardımcı olacaklardır.

Bir birlik (oda,dernek vb) kurmak zordur. Çok çaba ister bu yüzden bence buna kademeli olarak geçerseniz çok daha güzel olur. Bildiğim kadarıyla Teknikerler Birliği var. ama bu meslek ayırmadan yapılmış bir birliktelik. Ön hazırlıklarınızı bitirene kadar bu çatı altında toplanıp çalışmalarınızı yaptığınızda ve bitirdiğinizde oradan ayrılıp veya oraya bağlı bir alt grup olarak (o zaman ki şartlara veya sizin isteğinize bağlı) çalışmalar yapabilirsiniz. Çünkü bu çok ciddi bir iştir. Biz Türkler herşeye büyük bir hız ve hırs ile başlarız ama sonrasını bir türlü getiremeyiz. Sizin yapmak istediğiniz şeyde son derece önemli ama o yüzden başarısızlık olması durumunda sizden sonra gelecek olan kişilerinde hevesi ciddi anlamda kırılmış olur. Ayrıca bu büyük bir yüktür. Çok özveri ister, fedakarlık ister. Herkes bu işin gerektirdiği özveriyi gösteremeyebilir. bu yüzden başka bir (üst bir çatı altında) alışıtırmalarınızı yaparsanız daha iyi olur.

Mesela Gıda Mühendisleri Odası'da kurulmadan önce Kimya Mühendisleri Odası'nın altında bir gruptu. Yeterli üye ve tecrübeye ulaşınca TMMOB'a başvurup odamızı kurduk. ama bu hemen olmadı.

Meslek dalımızda çalışan herkes örgütlü olursa çok daha iyi yerlere geleceğimiz kesindir. bu yüzden kalkışmayı düşündüğünüz bu yolda ben sizlere elimden geldiğince bilgi yönünde destek vermeye çalışırım.

Kolay gelsin...

emotion_83
20-03-2007, 13:23
evet oguz cok haklısın "Biz Türkler herşeye büyük bir hız ve hırs ile başlarız ama sonrasını bir türlü getiremeyiz" dıyerek. bende teknıker bır cok arkadasla forumda tanıstım bunu dıle getırdım ama ılk basta evet ıstıyoruz yapalım dedıler ama sonra herkes kendı yuvasına cekıldı. bakalım ılerıkı zamnlar ne getırecek??

sengul
04-06-2007, 10:52
Bence gayet iyi bir fikir, ben de gıda teknolojisi okuyorum.Peki ama nasıl kuracaksınız?Henüz fikir aşamasında mı yoksa çalışmalarınız var mı?

pınar_0204
04-06-2007, 11:21
evet teknikerler birliği var ama dernek olması tabiii daha iyi olur ne de olsaa herşeyin derneği var gıda teknikerleri derneğide olsun tabiii

bayraktar28
04-06-2007, 16:19
kurun ama eğer bizim gibi herhangi bir çaba harcamayan(Gıda Müh için) dernek olacaksa hiç kurmayın derim başarılar...

oznur.turan
16-07-2007, 13:11
:999::congrats: süper olur çok sevinirim istanbulda açacaksan tabikide

jacpascal
24-07-2007, 17:05
Destek olmaya çalışırım ancak bildiğim kadarıyla teknikerler derneği adı altında bir kuruluş var. Bilgilerinize.

mensur
20-08-2007, 09:53
arkadaşlar ben daha yeni ünv başlayacam ve söylemek istediğim şey ise umarım derneğin ben üniversiteyi bitirince kurulmuş olur o zaman ben kesin senin üyen olurum ha bu arada ben burdaki arkadaşların hepsinden yardım bekliyorumm

wwaa17
21-08-2007, 09:46
gayet iyi düşünmüşsünüz.......neden bizimde bir derneğimiz olmasın;)

jolly_26
25-08-2007, 09:19
efettt arkadaşım çok ii düşünmüşsün bende 1 gıda teknikeri olarak böle 1 dernek istiorum. haklarımısı bilmek we korumak için çok önemli we gerekli bencee :saksak:

ilknurzengin
20-09-2007, 12:29
BENCEDE COK GÜZEL BİR FİKİR NEDEN BİZLERDE GIDA TEKNİKERLERİ OLARAK ODAMIZ OLMASIN BU KONUDA DESTEKLİYORUM.

NİHAT AYKUTLAR
20-09-2007, 13:44
EVET ARKADASLAR GIDA TEKNIKERI VE okul baskanı olarak yuzlerce arkadsımıs bırleserek bencede dernegımızı kutraşlım bısımde haklarımızı arayacagımız bı odamız olsun.sımıden tesekkurler n.aykutlar

Oğuz Pelikli
20-09-2007, 14:33
Arkadaşlar,
ben gıda mühendisi olmama rağmen bu başlığı arasıra takip ediyorum. Herkes bu konuda çok istekli ama harekete geçen kimse yok. Elinizi taşın altına koymadan, o yükün altına girmeden bu iş olmaz. kimse size alın bu işte gıda teknikerlerinin odası diye önünüze koymayacak. bu konu için çabalamanız gerekiyor. siz kendi haklarınızı savunmak için bir araya gelmezseniz kimse sizin hakkınız korumak için çaba sarf etmez.

Bakın aynı sorun Gıda müh. Odasında da var. Herkes odayı eleştiriyor. ama gelin görünki o eleştirenlerin birçoğu birgün bile odaya uğramış veya çalışmalara destek vermiş kişiler değildir. sadece laf üretirler. Birşeyler üretmeye çalışanlara engel olmaya çalışırlar.

İşte bu yüzden sizlerde artık bunu bir temenni ve istek olmaktan çıkarmak için yavaş yavaş harekete geçmelisiniz. Çok geç olmadan...

gıdacıfatma
30-09-2007, 12:22
Lafla olmuyor arkadalar faaliyete geçmek lazım..Her şey lafta kalmasın..

scorpionbozo
11-10-2007, 23:36
:congrats:Evet arkadaşım çok iyi düşünmüşsün.Neden olmasın ki!Böle güzel bir adım için elimizden geleni yaparız!:saksak:

SENBENBIZ
12-10-2007, 10:05
arkadaşlar sadece kurmak istiyorum, kuralım gibi cümlelerde kalıyor. kurmak istiyoruz ama faaliyet yok belli bır tarih belirleyerek toplanalım konuşalım neler yapabiliriz gözden geçirelim artık.

meltemm
12-10-2007, 12:31
bu iş için bende cok heveslenmiştim bir zamanlar ama hiç katılım ve yardım olmadığı için hiç bir şey yapamadım .şimdi bu başlık altında bir çok insanın gönüllü olduğunu görüyorum.güldencim cok haklısın..en kısa zamanda toplanalım ama herkes farklı şehirlerde ben izmirdeyim mesela.bir merkezde toplanmak cok zor olur.ben nerde olsa gelirim ama bu herkes için geçerli değil bir cok kişi calışıyor.yada herkes kendi bulunduğu yerde toplanıcak ama önemli olan o toplanılacak tarihi ve katılacak kişileri belirlemek.işe buradan başlayalım derim ben.

gıdacıfatma
12-10-2007, 12:32
bencede artık bir yerden başlayalım;)

SENBENBIZ
12-10-2007, 14:01
tamam bir bölum oluşturalım istanbuldakiler, izmirdekiler,ankaradakiler... gibi herkes kendi ilinde önce bir toplansın ortak konu ve sorunlar belirlensin . her il için bir kişiyi seçeriz sonra o kişiler artık internet ortamında msn üzerinden yada başka bir şekilde bir araya gelerek canlı olarak konuyu paylaşır ve karara bağlarlar . her yetkili de kendi ilindeki arkadaşlarını bilgilendirir.

meltemm
12-10-2007, 18:54
o zaman işe şurdan başlayabiliriz bu işe gönüllü olan tüm arkadaşlar hangi ilde ikamet ettiklerini yazsın sonra birlite oluşturup seninde dediğin gibi bir temsilci seçelim ve bu temsilci tarihi ve bir araya geleceğimiz yeri diğer arkadaşlarla ortak bir kararla belirlesin.bu iş belki biraz uzun sürer ama eminim değecek arkadaşlar ben inanıyorum.(daha öncede belirtmiştim benim oturduğum şehir izmir):D

SENBENBIZ
13-10-2007, 09:07
yapabilecek bir arkadaşımızdan rica ediyorum gıda teknikerleri için yaşanılan il başlığı altında bir anket yapsak eminimki daha sağlıklı bir sonuç alacağız. bu şekilde mesaj ile yaşadığımız şehiri yazarsak toplamak epey zaman alacaktır. zaten böyle bir anketimiz vardı sitede ama tüm forum içindi. onu gıda teknikerleri başlığı altında yenilesek yeter:D kim yapacaksa ellerine sağlık. inanın yapmayı bilsem hemen yapardım:hihihi:

avci_52
24-10-2007, 17:11
Sayın meslektaslarım dernek konusuyla ılgılı arastırma yaparken fıkırlerınızı yerınde ve cok dogru buluyorum bu yenı cıkan bır fıkır degıl ben daha onceden bunun etud calısmalarını yapmıs artı ve eksılerını degerlendırmekteyım. yanlız bu dernegı suanda orduda kurma calısması ıcındeyız ılk olarak yurt genelındekı arkadaslarımıza ulasmak ıcınde bır ınternet sıtesı hazırlamaktayım.sıte de gıda teknıkerlerının sorumlulukları yukumluluklerı ve bır cok merak ettıgınız kanun, tuzuk ve bır cok mevzuat yer alacaktır. Hepınız asagı yukarı bır cok yerde sorumlu yonetıcılık yapıyorsunuz bununla ılgılı problemlerınızı cozmek ve sıze yenı fırsatlar sunacak olmasıdır.oncelıkle ordudakı sayın gıda teknıkerlerı arkadaslarınla temas kurmak ısterım onların fıkırlerını de almak ıstıyorum.

# serap #
24-10-2007, 17:18
ee temeller atılmış hayırlı olsun desek mi :) hayırlısıyla kurulur ve destek görür inşlh...

Oğuz Pelikli
24-10-2007, 17:33
Bence bu konuda GMO ilede irtibata geçerseniz, size yardımcı olacaklardır. en azından hem mesleki kanunlar, hem uymanız gereken yasal zorunluluklar hem de belki de şubelerin veya temsilciliklerin bürolarından geçici olarak faydalanmanıza bile sıcak bakabilirler.

avci_52
24-10-2007, 17:33
arkadas dernek kurma calısmalarımız devam etmektedır. sızden bır ıstegım olacak bulundugunuz ılde gonullu olarak calısmaları surdulerek ve bulundugu yerde bende dernegın kurucularından olmak ıstıyorum dıyen arkadaslarla gorusmek ıstıyorum. allah utandırmasın dıyorum ınsallah gırdıgımız bu yolda hayırlara vesıle olmak dılegıyle hepınıze saygılarımla gm_huseyin52@hotmail.com
Hüseyin KÖKSAL
Food İnspector

Oğuz Pelikli
24-10-2007, 17:40
Bütün kalbimle sizleri destekliyorum...
Bilgi olarakta sizlere yapabileceğimiz katkı olursa sevinirim...
Başlagıç aşamaları biraz sıkıntılı olur, ama bu yaşayacağınız sıkıntılar sakın sizi yıldırmasın.
Biz izmir de temsilcilik işlerine başaldığımızda işleri bir asistanımızın odasından yürütüyorduk, sonra tek göz bir ofis tuttuk, sonra iki odası olan bir ofis tuttuk. şimdi ise Ege Bölge Şubesi olarak odamıza yakışır gayet güzel bir ofisimiz var. eğitimlerde çok daha güzel bir ortamda verilecek. İnan bu aşamalrın hepsini yaşamanın zevki bambaşka...
Allah size de yolunuda böyle başarılar ve gelişmeler nasip etsin...

avci_52
24-10-2007, 17:42
oguz bey sıze dernek calısmaları ıle ılgılı olarak maıl atmıstım okudunuz mu

Oğuz Pelikli
24-10-2007, 19:50
E-postanızı şimdi okudum.
Sakın bu sizi yıldırmasın...
Siz davanıza inanın bu yolda inançla yürüyün yeter...Herşey zaman içerisinde olacaktır...

avci_52
24-10-2007, 20:51
bu bızım 1,5 2 yıl oncekı planımızdı okuldan mezun olduk bır cok sıkıntılarımız oldu ben bu bolume ıstemeye ıstemeye gıttım ama ısın ıcıne gırınce meslegımın asıgı oldum arkadaslarım ıs bulme konusunda problemler yasadılar bır cok sıkıntı cektıler cunku bılmıyorlardı yıne aynı sekılde gıda muhendısı arkadaslarımız vardı onlarda dıger arkadaslarım kadar zorlanmadılar cunku onlara sahıp cıkan bırılerı vardı GMO ben hırslı ve kafama koydugum seyı yapmayı severım ıs konusunda da hıc problem yasamadım cunku benım arkamda tarım il mudurlugu vardı sonradan onlardan da cesaret alarak bızım neden olmasın dıye dusundum bır lkac arkadas gırdık bu ısı ıns allah utandırmaz sımdı ıse bırcok arkadasımıza ıs ımkanı agladık yerı geldı dıplomalarını degerlendırdık ama bızde ıstıyoruz kı sayın arkadaslarımız bıraz daha destekcı olsun bır buro acalım bu ıslerde cocuk dogarken ısım verılır dogduktan sonra degıl ınsallah arkadaslarımızda bunun farkındalardır

avci_52
24-10-2007, 20:52
oguz bey sızınlede msn de gorusmek ısterım sızde uygun gorursenız

Oğuz Pelikli
24-10-2007, 21:20
tabiki neden olmasın

SENBENBIZ
24-10-2007, 21:46
arkadaşım mailimde de yazmıştım ama bir daha belirtmek istiyorum senı tebrik ediyorum . bende derneğin istanbul ayağını bana yardımcı olacak arkadaşlarımla oluşturmaya hazırım. bızım burda kiralar biraz yüksek hemen ofis tutamayız ama :D belli bir süre sonra düzene oturturuz. Bu arada arkadaşlar www.sefertasihareketi.org sitesine mutlaka uğrayın ,inceleyin ve üye olun fostfooda karşı bir gıda sitesi bende bugün itibari ile yürütme kurulunda görevliyim :D

avci_52
24-10-2007, 22:01
degerlı arkadasım maılınızı aldım ve cok mutlu oldum sızede soyledıgım gıbı bır yerden baslarsak emın olun gerısı gelecektır sımdı sadece orduda kı degerlı gıda kuruluslarından hem reklam amaclı hemde sponsor olarak destek beklıyoruz ıns bu umudımızı yılbasına faalıyete gecırmek ıstıyoruz

avci_52
24-10-2007, 22:07
biz istıyoruz kı tıpkı GMO gıbı olalım. Dusundugumuzde neden olmasın dıye sormaktan alamıyorum kendımı fırsat var ama ımkan yaratamıyoruz bız bunu basarmaya calısıyoruz ısın parasal boyutuna gelınce dernek faalıyete gectıkten sonra aylık dergı cıkarmak ıstıyoruz gerekırse 15 gun de bır gıda ıle ılgılı mevzuat ve kanunlar hakkında bılgıo vermek ayrıca dergıde yer alan reklamlar sayesınde dernegımıze parasal konuda katkı saglayacagına ınanıyorum. ayrıca dernek sayesınde ıssız olan meslektaslarımıza ıs ımkanları saglamayı hedeflıyoruz.

hulya1987
31-10-2007, 21:49
Bencede çok iyi olur haklarımızı daha iyi savunabiliriz böylelikle

gıdacıfatma
31-10-2007, 21:58
yeter artık kurun şu derneği artık tek başıma direnemiyorum sorunlarla bir odamız ya da derneğimi zolsa bu sorunları yaşamazdık eminimm:(

Tomurcuk
31-10-2007, 22:33
bütün mesajları okudum ve bende bu derneğin kurulması taraftarıyım. çok güzel fikirler var bunların değerlenmesi ve biran önce uygulamaya konması kanaatindeyim ..sizin gibi ablalarım abilerim arkadaşlarım böyle güzel düşünceler besledikleri sürece bende ''çöm' olaraktan sizin düşüncelerinizden besleneceğim bir süre..:)dilerim en kısa zamanda beslenen düşünceleri uygulama alanına taşıyabiliriz.. vesselam...

meltemm
31-10-2007, 23:28
Bende izmir ayağı için bu yola baş koyarım ama arkadaşlar gülden hn lada konuştuk bize bir liste lazım herkes dernek kurulsun istiyor ama hala katılımcılar ve bulundukları illerden oluşan bir liste yok ortada.biraz bu konu için gayret gösterlim lütfen.yoksa bu dernek değil yılbaşına kadar senelerde geçse faaliyete geçmez.

BONCUK
04-11-2007, 12:57
MERHABA ARKADAŞLAR BEN ARANIZA DAHA YENİ KATILDIM.FİKİRLERİNİZE BENDE KATILIYORUM.BUNDAN SONRADA YAKINDAN TAKİP EDİP BENDE ELİMDEN GELENİ YAPMAK İSTİYORUM.

SENBENBIZ
04-11-2007, 19:54
arkadaşlar dernek kuralım diyorsunuz anket yapıyoruz 1kişi katılıyor nerde bu başlık altında yorum yapan tekniker arkadaşlarımız acaba ?

wwaa17
07-02-2008, 18:53
iyi fikir aslındaaaaaaa :) :saksak:

DİDO
07-02-2008, 22:44
herkes katılmak ıstıyo ama ortada bı sey yok

BONCUKSER
29-08-2008, 18:33
bende nezamandır bu olayı dusunuyorum e arkamda kımse yok herkes kacıyor bana destek olacak bırılerını arıyorum baslayalım artık .bunu gercekten stıyenler zineti-sertac@hotmail.com dan bana ulasabılır artık bırleselım ve baslayalımne dersınız

BONCUKSER
29-08-2008, 18:47
oguz bey bende msnde sızınle gorusmek ıstıyorum eger uygun gorursenız zineti-sertac@hotmail.com

hulya1987
03-09-2008, 18:42
arkadaşlar bende bu konunun faaliyete konulması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım bu şekilde hakkımızı daha ii savunabileceğimizi düşünüyorum tabiki birlik lazım hadi arkadaşlar hep beraber bu fikri düşünen arkadaşlarımı,meslektaşlarımı kutluyorum gerçekleştirmek için hep beraber...

Oğuz Pelikli
04-09-2008, 10:16
Sayın Boncukser,
Genelde msn'e pek girmiyorum ama mail yardımıyla veya msn'e girdiğim zaman mutlaka yardımcı olmak isterim.

gozzde_alp
17-11-2008, 20:03
meraba bend egıda teknikeriyim bu sene mezun oldum ve halen işsizim.nasıl kurcaksınız peki bu derneği bende katılmak isterimm

ayse
17-11-2008, 20:55
arkadaşlar biraz gerçekcçi olmakta fayda var bu işler bu kadar kolay değil yane sölemesi kolay derler ya işte ondan bi araştırma yapın ön araştırma ben yaptım birkaç kişinin ben yaparım ben bilirim demesiyle olmuoo dernek kuracağınıza oda kurun oda aynı değilmi bakın işler göründüğü kadar kolay değil sizinde hevesinizi kırmak istemem ama gerçekler acıdır bende ilk başlarda süper olur diee düşünmüştüm çünkü haklarımızı korumak ve dayanışma için çok muhteşem bir düşünce ama biras zorr allah yardımcınız olsun eğer bende birşeyler yapabilirsem çok sevinirim sevgiyle bilgiyle

tum teknikerler
24-04-2009, 12:56
merhaba murat bey
ben zaten tüm teknikerler birliğinde genel koordinatör olarak çalışmaktayım bende gıda teknikerlerine ulaşmak istiyorum tabi onun dışında siz kurmak isterseniz size yardımcı olabilirim.bana teknikerlerbirligi@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Oğuz Pelikli
24-04-2009, 17:45
Arkadaşlar benim fikrimi soracak olursanız bu oluşuma tüm teknikerler birliği çatısı altında başlmak sizler için daha kolay olacaktır. Çünkü o çatı altnda örgütlenmek ve birlik olmak çok daha kolay olacaktır. belirli bir güce eriştikten sonra ayrılıp ayrılmamayı düşünebilirsiniz.
Gıda mühendisleri derneği de daha önceleri Kimya Müh Odası altında komisyon olarak başladı sonra TMMOB2a başvurarak kendi odamızı kurduk. bunların hepsi birer süreç ve sizler bu süreci geçebilmek için ya bu işle ciddi şekilde uğraşacak, bu işe mesai harcayacak birilerini bulacaksınız ya da böyle sizden önce kurulmuş ve işleyen kuruluşlardan destek alacaksınız...

zeyna_53
05-05-2009, 08:30
peki son durum nedir arkadaşlar ???

aysebag
18-05-2009, 10:02
Gida teknikerleri arkadaşlarim bunu düşünceden çikartip faaliyete geçirmek isteyenler bir teklifim olacak öncelikle neler yapabileceğimizi tartişmak üzere bir toplanti düzenlemek en mantikli fikir olacak bu şekilde gerçekten katilimin ne derece büyük olacaği gelen sayisiylada az çok tahmin edilebilir istanbul içinde ikamet eden arkadaşlardan cevap bekliyorum...

gayserili
18-03-2010, 12:37
Elbette ki bizim için bir dernegin olmasını canı gönülden bende istiyorum fakat tam anlamıyla burada bilgi akışı, gelişen gıda yöntemlerinden vs. gibi durumlardan tüm kardeşlerimin yararlanması ve saglıklı beslenen bir TÜRKİYE için bende VARIM diyorum