Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda güvenirliği konusunda genç iletişimcilere yönelik yarışma düzenleyecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, ''Geleceğin İletişimcileri Yarışıyor'' adıyla düzenlenecek yarışma ile gıda güvenirliğinde toplumsal bilinç ve farkındalığın artırılması hedefleniyor.

İlk kez bu yıl düzenlenecek ve ''güvenilir gıda'' temasını içeren yarışma; televizyon ve radyo spotu ile internet ve sosyal medya uygulamaları, açık hava reklamı ve halkla ilişkiler kampanyası olmak üzere beş kategoride gerçekleştirilecek.

Yarışmaya üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinin ilgili bölümlerinde lisans eğitimi alan öğrenciler katılabilecek.

Toplam 66 bin lira ödül

Toplam ödülün 66 bin lira olduğu yarışmaya 31 Mayıs'a kadar başvurulabilecek. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye ''www.tarim.gov.tr'' ve ''www.geleceginiletisimcileri.com'' adreslerinden ulaşılabilecek.

Yarışmanın son jürisinde Yayıncılık ve Halkla İlişkiler Uzmanı İletişimci Ali Saydam, Reklamcı Jeff Medina, Kampanya ve Reklam Direktörü Sadık Ekinci, Reklam Yazarı Gökhan Akça, Yönetmen Nihat Seven, Prof. Dr. Ali Murat Vural, İletişim Danışmanı Bircan Usallı Silan, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol yer alıyor.

Yarışmanın ödüllerinin, 26 Haziran 2013 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bakanlık temsilcileri, sponsor firma temsilcileri, akademisyenler, medya mensupları ve Oyuncu Türkan Şoray'ın katılacağı törenle verilmesi planlanıyor. haber7