1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  pppppp çevrimdışı Üyelik tarihi: 17.07.2009 Son online zamanı: 07.05.2011

  Mesajları
  1
  Konuları
  1
  Eklentileri
  1
  Kredisi
  55
  Harcanan
  0
  Kalan
  55

  Standart biber salçası sanayi profili

  BİBER SALÇASI ÜRETİM TESİSİ SANAYİ PROFİLİ
  SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRMEGENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  Mazlum AKGÜN
  Ziraat Yük. Müh.


  ÖNSÖZ
  3143 sayılı Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Kuruluş Kanunu ile Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’ne, tasarrufların doğru yatırım konularına yönlendirilmesini sağlamak amacıyla yatırımcıların bilgilendirilmesi görevi verilmiş bulunmaktadır. Bu görev çerçevesinde Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, herhangi bir yatırım konusu hakkında kısa teknik, ekonomik ve malî bilgiler ihtiva eden Sanayi Profilleri’ni hazırlayarak, yatırımcıların hizmetine sunmakta ve bu şekilde söz konusu görevi yerine getirmeye çalışmaktadır.

  Herhangi bir konuda yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar açısından bilinmesi gerekli en önemli hususlar, düşünülen yatırımın ne kadar bir sermaye ile gerçekleştirilebileceği (sabit ve toplam yatırım tutarları), üretilmesi düşünülen ürünlerle ilgili arz ve talep durumu, üretim teknolojisi, üretim için gerekli makina ve teçhizat ile çeşitli açılardan yatırımın kârlılığı vb. gibi konulardır. Sanayi Profilleri, yatırımcıların kafalarındaki bu gibi soruların tamamının cevaplarını bulacakları şekilde hazırlanmaktadır.

  Sanayi Profilleri; ekonomik, teknik ve malî değerlendirme başlıkları altında üç temel bölümden meydana gelmektedir. Ekonomik değerlendirme bölümünde, üretilecek ürünler, teknik özellikleri, üretilecek ürünlerle ilgili olarak yurt içi talep, üretim, ithalat ve ihracat verileri temelinde pazar ile ilgili bilgiler ve değerlendirmeler yer almaktadır.

  Teknik değerlendirme bölümünde, istihdam edilecek personel sayısı, yatırım kapasitesi, kısaca üretim teknolojisi ve üretim akış şeması, ana ve yardımcı makina ve teçhizat listesi, makina ve teçhizat giderleri, hammaddeler, üretilecek ürünler ile üretim teknolojisinin çevre ve sağlık problemlerine sebep olup, olmayacağı ve termin plânına yer verilmektedir.

  Malî değerlendirme bölümünde ise, sabit yatırım tutarı, yıllık işletme gelir ve giderleri ve işletme sermayesi hesaplanmakta, değişik açılardan yatırımın kârlılığı ortaya konulmaya çalışılmaktadır.
  Ayrıca, bu profilin sonunda ek olarak makina ve teçhizat hakkında bilgi alınacak kuruluşlar verilmektedir.

  Bu sanayi profilinin, yukarıda belirtilen hedefler doğrultusunda, yatırımcıların uygun yatırım alanlarına yöneltilmesi ve sermayelerini verimli yatırım konularında değerlendirmelerine yardım edecek şekilde hazırlanması için gayret edilmiştir.

  Çalışmanın yürütülmesinde ilgi, yardım ve desteklerini esirgemeyen, ilgili kamu veya özel sektör kurum ve kuruluşlarına, meslek odalarına ve sanayici ve iş adamlarımıza teşekkür ederiz.  Sanayi Araştırma ve Geliştirme
  Genel Müdürlüğü

       Dosya Şifresi : www.forumfood.net
   (Şifre alanına linki yazın. Link şifredir!)
   Dosya Boyutu : 95.0 KB (Kilobyte)
   İndirme Sayısı : 13 Kez


Advertising

Advertising

Benzer Konular

 1. Domates Salçası Üretimi Sanayi Profili
  Yatırım projeleri forum içinde, yazan keso
  Yorum: 2
  Son Mesaj: 03.03.2015, 12:10
 2. Domates Salçası Üretim Tesisi Sanayi Profili
  Araştırma projeleri forum içinde, yazan dursun yaparr
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 17.12.2014, 21:43
 3. Közlenmiş Biber Konservesi Sanayi Profili
  Meyve, Sebze ve Türevleri forum içinde, yazan Elif.Engin
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 05.03.2013, 16:32
 4. Domates Salçası Üretim Tesisi Sanayi Profili
  Özel ve Hazır Gıdalar forum içinde, yazan gumusayakg
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 04.12.2012, 09:08
 5. Kırmızı Biber Salçası
  Meyve, Sebze ve Türevleri forum içinde, yazan gommes
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 27.07.2010, 13:25

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  


HAKKIMIZDA

  GIDA GÜNDEMİ 2007 YILINDA FORUMFOOD.NET İSMİ İLE YOLA ÇIKMIŞ, BUGÜN 150 000 İN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ SAYISI İLE SEKTÖRE HİZMET ETMEKTEDİR.

TAKİP EDİN

Twitter Facebook youtube Flickr RSS Feed