7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    YEŞİLİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YEŞİLİM çevrimdışı Üyelik tarihi: 18.07.2008 Son online zamanı: 20.04.2011

Mesajları
    28
    Konuları
    10
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5

Standart Bir Gıda Teknikeri için AÖF İşletme Bölümünün Faydası Nedir?

yeni mezunum ege gıda teknikeri açıköğretim işletme bölümüne geçiş hakkımız var bilindği üzere fakat kafam karışık benden çok deneyimli arkadaşlardan yardım lütfen bu bölümü okuyan ve bana artıları oldu diyen birilri var mı sizce ne yapmalıyım?

sonkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonkahraman çevrimdışı Üyelik tarihi: 22.09.2008 Son online zamanı: 02.02.2014

Mesajları
    351
    Konuları
    139
    Eklentileri
    34
    Kredisi
    1802
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Yeşim hanım,

Eğer gıda sektöründe kariyer hedefliyorsanız size DGS sınavını öneririm, Gıda mühendisliği için uğraşın, olmazsa Ziraat mühendisliği veya Kimya bölümünü tercih edin, bu şekilde gıda sektöründe kalacaksanız daha iyi olur, ancak gıda sektörü olmasa da olur, memur ya da bankacı da olurum diyorsanız AÖF işletme de uygun olur, ancak tam olarak emin olmamakla birlikte;

Eğer AÖF işletmeye direk geçiş yaparsanız Gıda Teknikerliği diplomanızı alıyorlar diye biliyorum, yani elinizde sadece işletme diploması oluyor diye biliyorum, ancak dediğim gibi bu konuyu araştırırsanız daha iyi olur.

mataaimasho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mataaimasho çevrimdışı Üyelik tarihi: 08.02.2008 Son online zamanı: 09.05.2020

Mesajları
    119
    Konuları
    54
    Eklentileri
    12
    Kredisi
    605
    Harcanan
    0
    Kalan
    605
    Sayın üyemiz;

Ben şu an okuyorum.Dikey geçişe hazırlık 3.sınıfa kayıt programından alıyorlar İşletme bölümüne hukuk,muhasebe,genel işletme,iktisat derslerini veriyorlar yıl boyunca bunları görüyorsun dersleri verdikten sonra ya da iki dersten geçtiğinizde 3. sınıfa kayıt oluyorsunuz.
    Ne gibi faydası oluyor diyorsanız onu anlatayım:

Gıda sektöründe herhangi bir iş kurma niyetiniz varsa İşletme eğitimi almanız artı bir değerdir.Gıda sektöründe üretim maliyetlerinin bilinmesinde bilinçlenmek için üzerinde durulması gereken bir konudur.Eğer böyle bir şey düşünmüyorum gıda sektöründe kalmaya devam etmek istiyorum derseniz benim gibi DGS sınavına hazırlanın derim.

Son kahraman üyemizin dediği bir cümleyi de düzeltmek isterim Gıda Teknolojisi diplomasını almıyorlar

İyi çalışmalar.

Mesajları
    28
    Konuları
    10
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5
    ben dgsye girdim bu sene olmadı okulla birlikte yeterince çaba vermedim sneye tekrar giricem...gıda sektöründe kalmak istiyorum burda ilerlemek istiyorum kime sorsam aynı cevabı alıyorum dgs sanırım tek yol. çok teşekkür ederim

Mesajları
    28
    Konuları
    10
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5
    bişey daha sormak istiyorum işletme bölümünü okumak bir gıda tek. maaşını etkilermi?

ismaileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ismaileri çevrimdışı Üyelik tarihi: 21.10.2009 Son online zamanı: 10.03.2010

Mesajları
    18
    Konuları
    12
    Eklentileri
    11
    Kredisi
    555
    Harcanan
    0
    Kalan
    555
    Ücret firmada bulunduğun pozisyona bağlı olarak değişir, işletme diplomanı ne kadar kullana bildiğine bağlı.Üretim kısmında çalışıyorsan eğer işletme diplomanın hiç bir önemi yoktur. Satınalma Departmanı, Satış Pazarlama Departmanı gibi bir alanda çalışırsan o zaman işletme diploman işe yarar. İşletme diploman var fakat iş tecrüben yoksa ozamanda işine yaramaz.

ozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ozi
    ozi çevrimdışı Üyelik tarihi: 05.05.2007 Son online zamanı: 03.01.2016

Mesajları
    494
    Konuları
    73
    Eklentileri
    14
    Kredisi
    705
    Harcanan
    0
    Kalan
    705
    Özel sektörde çok fazla fark etmiyor ekstradan açık öğretim işletme bitirmeniz.Devlet sektöründe çalışırsanız maaşta ilave olabilir.Bir çok firmanın istediği tecrübe.Gıda önlisansın üstüne yapılabilecek en güzel şey DGS ile 4 yıllıgı bitirmek.Onun dışında vakit ve maddi kayıptan öte gitmez bence.(Bu arada 2. sınıfta açıköğretim işletmeyi bıraktım.İlk başlarda ikinci bir üniversite diye kulağa hoş geliyordu )
    Özel sektör herkeste olanı istemiyor olmayanı istiyor.Örneğin eskiden sadece ingilizce bilmek yeterliydi şimdilerde almanya ispanyolca da isteniyor yada MBA yapmanızı istiyor.

Advertising

Advertising