Ülkemiz ürünlerine katma değer katıp son tüketiciye ulaştırmak.
İşte sektörümüzde ki en büyük handikaplardan birisi budur. Kendi değerlerimizi hammaddemizi biryerlere getirmek yerne kolayını seçer yurtdışından alışılmış bir ürünün bayiliğini alır ve satarız.
Ama bu anlayış yavaş yavaş değişmeye başladı. Birçok üründe yeni denemeler sürüyor. aslında birçoğumuzun bildiği köylerimizde hazırlanan tüketilen ürünler yavaş yavaş marketlere girmeye başladı. Bunun en sonuncusunu dün bir markette gördüm. Aslında bun benzer ürünler daha önce görmüştüm ama bunu tadıda çok hoştu. Gümüşsu firması bizim doğal meyvelerimizi alıp nektar haline getirmiş. Biliyorum birçok meyve nektarı üreten firma var ama hepsi dediğim gibi sürekli birbirini kopyalıyor. Şeftali, vişne, portokal, kayısı vb. Ama bu firmanın ürünleri kuşburnu nektarı, böğürtlen nektarı, kızılcık nektarı, nar nektarı, üzüm suyu gibi marketlerde görmeye alışık olmadığımız ürünler. Kendilerini arayıp bu girişimciliklerinden dolayı da teşekkür ettim.
Bizim sektörümüzü ayağa kaldıracak olan asıl şey: Bize ait olan hammaddelere katmadeğer katıp son tüketiciye sunmak...
Ürünleri incelemek isteyen olursa
www.gumussu.com.tr
Sektörümüzde böyle nice fabrikalar açılması ve girişimcilerin olması dileğiyle...