Charlois bölge komisyon başkan yardımcısı Zeki Baran yardım için neler söyledi?

?Artık misafir değil ev sahibi olduğumuz Hollanda'da var olan sorunların çözümüne katkı sağlamak bizim de asıl görevlerimizdendir. ?diyen Zeki Baran, yayımladığı bir açıklamada özellikle HDV?nin Gıda Yardım Bankasına yaptığı bağıştan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Charlois bölge komisyon başkan yardımcısı Zeki Baran, yazılı açıklamasında ?Sevinerek görüyorum ki; geçen yıllarda milletvekilimiz Tunahan Kuzu ile birlikte yapmış olduğumuz çağrılara Hollanda Diyanet Vakfından önemli bir destek geldi.? İfadesini kullandı.
 
Baran ?Hollanda Diyanet Vakfı Hollanda Gıda Yardım Bankasına bağışta bulunarak, Hollanda'da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerimize örnek oldu? diyerek HDV?yi bu girişiminden dolayı kutladığını dile getirdi.
 
?Bu yapılan şahane bir jesttir ve yaşadığımız bu ülkedeki var olan sorunlardan birisinin çözümüne katkı sağlamaktır.? şeklinde belirten Baran, bahis konusu Gıda Yardım Bankaları'ndan Türk kökenli kardeşlerimizin de yararlandığının unutulmaması gerektiğini vurguladı.
 
Baran ?UETD Hollanda bu ihtiyacı daha önce tespit ederek, kurban bayramlarında topladıkları etleri gıda bankalarına bizzat götürerek teslim etmişlerdir. ?şeklinde örnek verdi.
 
?Bu Yaklaşım Çok Doğru Yerinde Özlenen Bir Davranış?

 
Bu yaklaşımın özlenen bir davranış olduğunu dile getiren Baran aynı zamanda bu davranışın arkasının da gelmesi gerektiğine vurgu yaptı.
 
Baran yapılması gerekenleri şu şekilde sıraladı: ?Eğer çevrenizde veya anavatanımızda ihtiyaç sahibi yakınlarımızdan kimseler yoksa, artık buralara yönlendirelim. Ben bir siyasetçi olarak Rotterdam Afrikaander pazarında, pazarın sonunu bekleyerek pazarcıların 'atılsın' diye bıraktıkları sebze ve meyveleri toplayan vatandaşlarımı görünce çok üzülüyorum. ?dedi.
 
?Unutmayalım. Bir gün biz de bu duruma düşebiliriz.? şeklinde sözlerini devam ettiren Baran ?Ne oldum değil, ne olacağım demek lazım. Bu yüzden bu kanayan yaraya mümkün mertebe merhem olmaya çalışalım.? ifadesini kullandı.
 
?Siyasetçiler Şikayet Etmeden Çözüm Üretmeli?
 
Siyasetçilerin şikayet etmeden çözüm üretmesi gerektiğini belirten Baran, ?Onu da yapacağız ama güncel sorunlarımızın çözümüne hep birlikte katkıda bulunmalıyız. Böyle yapmakla bu ülkenin gerçek sahipleri olduğumuzu ve bu ülkenin bizim ülkemiz olduğumuzu göstermiş oluruz.? ifadesini kullandı.