2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: çanakkale

fatihsasmazm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fatihsasmazm çevrimdışı Üyelik tarihi: 02.11.2007 Son online zamanı: 23.11.2012

Mesajları
    26
    Konuları
    7
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    105
    Harcanan
    0
    Kalan
    105

Standart çanakkale

arkadaşlar biliyormuydunuz çanakkale savaşlarında peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) de savaşmı. olay şöle olmuş aynen okuduğum ve bizzat birinci ağızdan alınan bilgilerle yazıyorum:
    savaşdan sonra türkiyeden bir kişi hac vaziifesini yapmak üzere arabistana gider. peygamber efendimin türbesini ziyaret ettiği sırada türbeyi bekleyen türbedar bu vatandaşın üzerindeki türk bayrağının görünce ona hörmet göstermiş ilgilenmi,ş türkiyeyi ve osmanlıyı sormuş bu ilgiden etkilenen türk vatandaş kendisine şöle demiş ya biz bilirdikki araplar türkleri sevmez derdik bu ilgi ve hoş görü neden di demiş. türbedarda şöyle anlatmış:
    şavaş sıralarında hindistandan bir ülema zat geldi hac vazifesi için ama kabeye gitmeden peygamber efendimizi ziyaret etmek istemiş türbeye yaklaşınca yükses sesle ağlamaya başladı ve hiç durmak bilmedi bende herhalde sevinçten ağlıyor dedim baktımki bu zat hiç ağlaması kesilecek bitecek gibi değil içli içli ağllıyor yaklaşıp sordum ona neden bu kadar ağlıyorsun diye o zat şöle cevap vermiş:
    ben yıllardır bu günü bekledim peygamberimi göreyim ama ne çare ben onun yerinde kimseyi göremiyorum kabrinde yok demiş tabi bunu duyan türbedar şaşa kalmış nasıl olur böle şey diey tabi kafası karıimış kalmış öyle. neyse daha sonra alim zat ordan ayrılmış ve gitmiş. türbedar beynin içini yiyen bu düşünce ile akşam etmiş ve odasına çekilip uykusu gelinceye kadar düşündümüş ve öyle uykuya dalmış rüyasında peygamber efendimizi görmüş ve onunla konuşmuş ama bir türlü o kafasındaki soruyu soramımış. daha sonra peygamber efendimiz demişki:
    madem sen sormadın ben söyleleyim ben şu an burda değilim ben şu an Çanakkaledeyim ordaki müsliman kardeşlerimizi yanlız bırakmak benim bile içime sinmedi demiş ve öylece uyanmış türbedar.

yani bu topraklar çok önemli topraklar topraklarımıza vatanımıza bayrağımıza sahip çıkalım

feraset - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    feraset çevrimdışı Üyelik tarihi: 28.08.2007 Son online zamanı: 18.06.2021

Mesajları
    854
    Konuları
    290
    Eklentileri
    19
    Kredisi
    1065
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Peygamber Efendimiz (SAV) bizi bu kötü zamanımızda yalnız bırakmadıysa bu millete bir sorumluluk vermiş demek ki. O sorumluluk da sanırım İslam'ın günümüzdeki en büyük koruyuculuğu olabilir. İnşallah o sorumluluğun bilincindeyizdir hepimiz de...
    paylaşım için teşekkür ederiz...

Advertising

Advertising