Zonguldak?ın Çaycuma ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından organize edilen ?İyi Tarım Uygulamaları? kapsamında, Çaycuma pazarında sertifikalı ürünler satışa sunuldu.

Çaycuma ilçe pazarında yapılan uygulamaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özgür Uslubaş, Ziraat Mühendisleri Suna Güncan, Neslihan Avcı, Arzu Özdemir, Gıda Mühendisi Mücahit Güleş, Ziraat Teknikeri Adnan Bayraktar, Kayıkçılar Tarımsal Kalkınma kooperatif Başkanı Bayram Cura, Kayıkçılar Köyü Muhtarı Mehmet Durguncu katıldılar. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri, ?İyi Tarım Uygulamaları? yapan 29 üreticiyi Çaycuma Pazarında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Pazar yerinde sertifikalı ürünleri satan üreticiler almış oldukları sertifikaları tezgahlarının önünde isimlerinin yazdığı tabelalarla birlikte bulundurmaları oldukça dikkat çekti. Çaycuma Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özgür Uslubaş yaptığı konuşmada şöyle dedi:

?İnsan sağlığı için önemli olan ?İyi tarım Uygulamaları? projesinin yaygınlaştırılması için, sertifikalı olan bu ürünlerin talep görmesi gerekmektedir. Projenin uygulanmasını sağlayan herkese teşekkür ederim.? ?İyi Tarım Uygulamaları? kapsamında sertifikalı ürünlerin pazarlarda satışa sunulmasına devam edileceği belirtildi.