Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Uğur MARANGOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uğur MARANGOZ çevrimdışı Üyelik tarihi: 15.03.2007 Son online zamanı: 07.07.2021

Mesajları
    1087
    Konuları
    377
    Eklentileri
    81
    Kredisi
    4176
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

Standart ÇOK ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR...

aşağıda yazmış olduğum ürünler için üretim izni alacağım. fakat bu ürünler hakkında hiç bir bilgim yok. ne yüzde bileşimleri nede etiket örneklerine yazmam gerekenleri bilmiyorum. eğer bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. bunlarla ilgili nasıl ve nereden bilgi alacağımıda bilmiyorum. yazmış olduğum ürünler için hem yüzde bileşimlerini yazmam gerekiyor hemde üretim izinlerini almam gerekiyor.tabi bunu yapmam için de fazla bir zamanım yok.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler.

ürün listesi;
    krem karamel
    çikolata sosu
    keşkül
    supangle
    kazandibi
    sakızlı muhallebi
    pasta kreması
    pandispanya tozu

not:bunlar toz karışımlar

Gülsel ŞEN çevrimdışı Üyelik tarihi: 10.04.2007 Son online zamanı: 04.09.2013

Mesajları
    3314
    Konuları
    890
    Eklentileri
    172
    Kredisi
    8614
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    bu ürünlerin şartnamelerini bulacaksın uğur ilkönce ürün şartnamesi seni yönlendirecektir diye biliyorum...

Uğur MARANGOZ çevrimdışı Üyelik tarihi: 15.03.2007 Son online zamanı: 07.07.2021

Mesajları
    1087
    Konuları
    377
    Eklentileri
    81
    Kredisi
    4176
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Alıntı Vanilya Nickli Üyeden Alıntı

bu ürünlerin şartnamelerini bulacaksın uğur ilkönce ürün şartnamesi seni yönlendirecektir diye biliyorum...
    dediğim gibi bunlarla ilgili bilgiye neren ulaşabilirim.tam olarak bir kaynak bilmiyorum.bu ürünlerin tebliği olmadığı için şartnamelerine neren ulaşabilirim.

Mesajları
    3314
    Konuları
    890
    Eklentileri
    172
    Kredisi
    8614
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    www.tse.org.tr den standardı varsa çıkar bide okyanusbilgiambarı var ordan ulaşabilirsin...

Mesajları
    1087
    Konuları
    377
    Eklentileri
    81
    Kredisi
    4176
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

www.tse.org.tr den standardı varsa çıkar bide okyanusbilgiambarı var ordan ulaşabilirsin...
    ilgin için teşekkürler vanilya

Mesajları
    3314
    Konuları
    890
    Eklentileri
    172
    Kredisi
    8614
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    umarım faydalı olur bizede artık bilgisini verirsin

Mesajları
    1087
    Konuları
    377
    Eklentileri
    81
    Kredisi
    4176
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

umarım faydalı olur bizede artık bilgisini verirsin
    istediğim bilgileri bulabilirsem tabiki paylaşırım.forumfood, bilgileri paylaşma yeridir ve bilgiler paylaşıldıkça değer kazanır.

ayşegül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayşegül çevrimdışı Üyelik tarihi: 05.04.2007 Son online zamanı: 03.03.2012

Mesajları
    700
    Konuları
    320
    Eklentileri
    40
    Kredisi
    2064
    Harcanan
    0
    Kalan
    2064
    kağıdı kalemi eline alıp bunları yapan ustayı karşına al ve hangi malzemeden ne kadar katıyor öğren.bir de akış şemasını öğren.bemn sorumlu yöneticilik yaparken hep bu yöntemi kullandım sonuç olumlu oldu.% değerleri hesaplarsın ondan sonra.tabi standartı varsa bulmaya çalış.yardımcı olur.bazı tarım il müdürlüğündeki gıda mühendisleri de örnek verebiliyor bazen şansına kalmış.kolay gelsin.
    ayrıca,etiket bilgilerini piyasada mevcut ürünlerden yararlanarak yapmanız iyi olur.meziz markasının vardı keşkül falan.etiket bilgileri formu da zaten mevzuatın eklerinde var ve ya tarımda örneği var olmazsa ben de araştırayım.sonucu yazın ki yardımcı olalım.

Mesajları
    1087
    Konuları
    377
    Eklentileri
    81
    Kredisi
    4176
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Alıntı ayşegül Nickli Üyeden Alıntı

kağıdı kalemi eline alıp bunları yapan ustayı karşına al ve hangi malzemeden ne kadar katıyor öğren.bir de akış şemasını öğren.bemn sorumlu yöneticilik yaparken hep bu yöntemi kullandım sonuç olumlu oldu.% değerleri hesaplarsın ondan sonra.tabi standartı varsa bulmaya çalış.yardımcı olur.bazı tarım il müdürlüğündeki gıda mühendisleri de örnek verebiliyor bazen şansına kalmış.kolay gelsin.
    hangisinden ne kadar katan ustayı bulmak mesele.baktım bu ürünlerin standartıda yok. işim bir tarımcılara kaldı. birde onlardan fikir alayım.umarım dediğin gibi olurda ve şansımda tutarsa yardımcı olurlar.ilgin için teşekkürler

SENBENBIZ çevrimdışı Üyelik tarihi: 17.02.2007 Son online zamanı: 05.09.2014

Mesajları
    254
    Konuları
    36
    Eklentileri
    2
    Kredisi
    111
    Harcanan
    0
    Kalan
    111
    vallahi arkadaşlar bana da kuruyemiş imalathanesi için lazım ama bende bulamıyrum . bulunduğunuz ilin tarım ve köy iş. çalışan personel iyi ise ellerindeki bilgileri paylaşıyor benım arkadaşa vermişlerdi ama istanbuldakiler hiç yardımcı olmuyorlar.
    kuruyemiş ile ilgili sorumlu yöneticilik yapan varsa bana da bilgi verirse çok sevinirim.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Advertising

Advertising