Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Corona Sonrası Turizm Tesislerinin Alması Gereken Önlem ve Belgeler Nelerdir?

Onursal Üye BLACKEAGLE-BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    246
    Konuları
    49
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

Lightbulb Corona Sonrası Turizm Tesislerinin Alması Gereken Önlem ve Belgeler Nelerdir?

Herkese merhaba ;
    Öncelikle dilerim ki herkesin sağlığı yerindedir ..
    Malum zor bir pandemi süreci yaşıyoruz ve Haziran ayı itibariyle iyileştirme programları kapsamında turizm tesisleri
    yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Hepimiz için yeni olan bu süreçte ,
    tesislerin alması gereken zorunlu belgeler ve önlemlerle ilgili olarak edindiğimiz bilgileri , tesislerimizde hayata geçen
    faaliyetleri bu başlık altında toplarsak ,herkes için güzel bir bilgi alışverişi olur diye düşündüm.

Desteğinizi bekliyor ve sağlıklı günler diliyorum..

"Gökyüzü KARTALındır!"

•    Alt 06-02-2007'den beri

Advertising

advertising
      Mesajları
      1
      Konuları
      0
      Eklentileri
      0

Onursal Üye

Mesajları
    423
    Konuları
    98
    Eklentileri
    29
    Kredisi
    1472
    Harcanan
    55
    Kalan
    1417

Standart Cevap: Corona Sonrası Turizm Tesislerinin Alması Gereken Önlem ve Belgeler Nelerdir?

Merhaba;
    Bakanlık bayramın hemen öncesinde ülkemizde bulunan otellerin denetlenmesi için 5 firmaya yeterlilik verdi ve şuanda bunlar denetimlerine başladılar,tabiki mevcuttaki otel sayısı göz önüne alınırsa tek başına yeterli olmayacağı kanısındayım ancak linkedin de gördüğüm kadarıyla denetim firmalarının sayısı aratacak gibi görünüyor, malum sezonda açılıyor ve otellerde personel açıkları var teknik personelden bahsediyorum bu da bizler için istihdam demek, madalyonun diğer tarafında ise denetimlerdeki personel eksikliklerinden dolayı onlarında açıkları var ve sürekli ilanlar görüyorum
    en nihayetinde her iki taraf için de hayırlısı olur diye düşünüyorum.
    alınması gereken önlemleri tüm sektörleri içerecek şekilde bakanlık 25 inde 130 sayfalık bir doküman olarak yayınlandı kafelerden tutunda otellere kadar hepsi var, tabiki gıda üreticileri için yayınlanmış birşey değil onlar kendi başlarının çaresine sistem sahibi ise zaten bakıyor.
    bu süreçte bende oteller ile ilgili covid check listi hazırladım isteyen olursa paylaşırım.
    konu derin aslında zira sektör başlıyor iki gün sonra ancak denetimler daha yeni başladı, ne kadar riayet edilir ne kadarı gerçek bir denetleme olur bilemem ancak her halükarde bence uzak durmak lazım tatil planları bekleyebilir.
    Sinan COSKUN ve BLACKEAGLE-BJK bunu beğendiler.

Mesajları
    246
    Konuları
    49
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

Standart Cevap: Corona Sonrası Turizm Tesislerinin Alması Gereken Önlem ve Belgeler Nelerdir?

Denetim için TGA belli başlı firmalarla anlaşmış.Bunlar sizi denetliyor,raporluyor,sistemi kuruyor ve otel genelinde tüm misafirlerin ulaşabileceği noktalara barkodlar koyarak sizin durumunuzun ve güvenilirliğinizin paylaşılabilmesini sağlıyor.Sonrasında ise otellerin klasik denetçisi gizli misafir sistemi üzerinden sizi denetleyerek kurduğu sistemin devemlılığını sağlamaya çalışıyor olacak.Tabii makul bir ücret karşılığında Bu sistemi tercih etmek de size kalmış yani bir zorunluluk yok.

Sizin bahsettiğiniz denetçilerde bu bahsedilenler mi aceba? Ben henüz genelgenin tamamını okumadım.
    Bir de sertifikasyon süreci var elbet.Eğer tesisinizde SPA var ise bu sertifikayı almak zorundasınız.Yoksa açamıyorsunuz.

Elimizden geldiğince burada evrak paylaşımı da yapalım.Lakin süreç biraz karışık ve kimse nereden başlayacağını tam kestiremiyor.En azından elimizdeki örneklerle biraz daha kolay ilerleriz ve hepimizin stressi azalır.

Teşekkürler
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    246
    Konuları
    49
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

İlgili genelgeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
    https://www.ktb.gov.tr/TR-261956/kon...i-genelg-.html
    Sinan COSKUN bunu beğendi.
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    246
    Konuları
    49
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

COVID-19 Kapsamında KamuKurum ve Kuruluşlarında Normalleşmeve Alınacak Tedbirler
    29.05.2020 Tarihli Resmi Gazete

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...200529M1-1.pdf
    Sinan COSKUN bunu beğendi.
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    246
    Konuları
    49
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

Alıntı buyuksahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Bakanlık bayramın hemen öncesinde ülkemizde bulunan otellerin denetlenmesi için 5 firmaya yeterlilik verdi ve şuanda bunlar denetimlerine başladılar,tabiki mevcuttaki otel sayısı göz önüne alınırsa tek başına yeterli olmayacağı kanısındayım ancak linkedin de gördüğüm kadarıyla denetim firmalarının sayısı aratacak gibi görünüyor, malum sezonda açılıyor ve otellerde personel açıkları var teknik personelden bahsediyorum bu da bizler için istihdam demek, madalyonun diğer tarafında ise denetimlerdeki personel eksikliklerinden dolayı onlarında açıkları var ve sürekli ilanlar görüyorum
    en nihayetinde her iki taraf için de hayırlısı olur diye düşünüyorum.
    alınması gereken önlemleri tüm sektörleri içerecek şekilde bakanlık 25 inde 130 sayfalık bir doküman olarak yayınlandı kafelerden tutunda otellere kadar hepsi var, tabiki gıda üreticileri için yayınlanmış birşey değil onlar kendi başlarının çaresine sistem sahibi ise zaten bakıyor.
    bu süreçte bende oteller ile ilgili covid check listi hazırladım isteyen olursa paylaşırım.
    konu derin aslında zira sektör başlıyor iki gün sonra ancak denetimler daha yeni başladı, ne kadar riayet edilir ne kadarı gerçek bir denetleme olur bilemem ancak her halükarde bence uzak durmak lazım tatil planları bekleyebilir.
    Bu genelgeyi ben göremedim , paylaşabilirseniz çok sevinirim.
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    246
    Konuları
    49
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

Aşağıdaki metnin devamında yaklaşın 20 sayfalık il hıfzıssıhha kurul kararları valiliklerce yayınlanmaya başlamıştır.
    Valiliklerin web sayfalarının duyuru bölümlerinden ulaşabilirsiniz. 15 günde bir heyet tarafından yapılacak denetimlerde nelerin kontrol edileceğine değinilmiş ve tabii ki cezai işlemler.

" Bu kapsamda, halen faal olan veya yeni faaliyete geçecek olan; otel, termal/kaplıca otelleri, motel, apart otel, pansiyon, kamu kurum ve kuruluşlarına ait misafirhaneler/kamplar ile her türlü konaklama tesislerinin faaliyetlerine izin veren mevzuat hükümleri (Turizm Tesislerinin Niteliklerine İlişkin Yönetmelik, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik vb.) ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tedbirlere ilave olarak aşağıda belirtilen önlemlerin alınması ve sürekliliğinin sağlanması gerekmektedir."
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Mesajları
    246
    Konuları
    49
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    175
    Harcanan
    0
    Kalan
    175

il hıfzıssıhha kurul kararınca ilk hazırlamanız istenen " Tesis İçi Salgın Planı" . Devamında ise tüm temizlik ve dezenfeksiyon planlarınızı revize etmeye hazırlanın.
    Elimden geldiğince ulaşabildiğim kaynakların linklerini de paylaşmaya çalışacağım.

SPA sı olmayan veya olsada bu süreçte açmadığı için sertifikasyona girmeyecek tesisler içinde dilerim danışmanlık hizmeti bir an evvel başlar... Bilen varsa lütfen bilgilendirsin

Hepinize kolaylıklar ve sağlıklı günler dilerim
    "Gökyüzü KARTALındır!"

Yeni Üye

Mesajları
    1
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    2
    Kalan
    3

Merhaba, hazırladığınız covid checklist i paylaşabilir misiniz?

Yeni Üye ytaskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesajları
    4
    Konuları
    1
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    6
    Kalan
    49

Danışmanlık konusunda detaylı çalışma yapabiliriz.
    Destek isteyen olursa iletişime geçebilir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Advertising

Advertising