5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    ayşegül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayşegül çevrimdışı Üyelik tarihi: 05.04.2007 Son online zamanı: 03.03.2012

Mesajları
    701
    Konuları
    320
    Eklentileri
    40
    Kredisi
    2064
    Harcanan
    0
    Kalan
    2064

Standart döf hakkında soru

arkadaşlar.
    herbir döf için ayrı ayrı form açmak yerine,listeleme şeklinde yapsak ve 1 kağıda 10-15 döf açarak hem kağıt hem zaman tasarrufu yapsak olur mu?BRC Denetmeni önerdi bu fikri ama genel olarak tüm denetçiler kabul edebilir mi?cevaplarınızı bekliyorum.

•    Alt 06-02-2007'den beri

Gıda Gündemi

ebrucantemir çevrimdışı Üyelik tarihi: 08.04.2007 Son online zamanı: 18.06.2020

Mesajları
    73
    Konuları
    41
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    1
    Kalan
    54

Standart RE: döf hakkında soru

önemli olan formun bulunması.ister tek sayfa olsun ister aynı sayfada 10-15 tane olsun.bana göre standardın gereği yapıldıktan sonra problem olmaz.
    banada brc için danışmanım üretim anında doldurduğum formlar için çok fazla form kullanmak yerine aynı sayfada kullanabileceğimi kolaylık sağlayacağını söylemişti.

mahir çevrimdışı Üyelik tarihi: 19.05.2007 Son online zamanı: 29.10.2020

Mesajları
    146
    Konuları
    51
    Eklentileri
    16
    Kredisi
    818
    Harcanan
    53
    Kalan
    765

Standart Cevap: döf hakkında soru

Merhaba, öncelikle arkadaşlar şunu belirtmek isyorum denetçilerin beyenip beğenmemesi çok önemli değil öncelikle sizin oluşturduğunuz form standardın istediğini karşılıyor mu? ayrıca size gelen denetçininde uyması gerekn ibr standart var buna uyması gerekmektedir. ve diğer bir konu ise Belgelendirme firmasından sizin talebiniz doğrultusunda farklı bir denetçi isteme şansınız var bunu unutmayın. Genellikle belgelendirme firmasından gelen denetçiler karşısında iki büklüm oluyoruz. Bu noktada arkadaşlar siz sistemi biliyorsanız ve güncelliyorsanız onlara karşı biraz dik olabiliriz. DÖF ile ilgili de Ebru arkadaşımın dediği gibi standardın isteğini ve gereksimini karşılıyorsa bunu hiç bir denetçi bu şekil olmaz diyemez, benim önerim iste bir döf takip tablosu veya formu oluştur. Ama özellikle ISO 22000 ve BRC gibi sistemler herşeye DÖF yazmanızı istemiyor. Özellikle ISO 22000de bunu yerine Düzeltmeler ve uygun olmayan ürün formu,talimatı gibi yenilikler katmıştır. Bir DÖF Takip Tablosu veya formunda döfün ne zaman açıldığı ne zaman kapatılacağı hangi birime açıldığı gibi kriterleri koyarak bunu gösterebilrisiz. DÖF en önemli husu ne zaman açıldığı ne zaman kapandığı veya kapatılacağıdır. Bunu ister tek formda isterseniz ise bir sayfada gösterirsiniz..

oznur.turan çevrimdışı Üyelik tarihi: 16.07.2007 Son online zamanı: 16.04.2012

Mesajları
    42
    Konuları
    29
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    262
    Harcanan
    0
    Kalan
    262

aynı sayfada açarsın açmasınada kocaman bir döküman olacaktır o okumak istediğinde ekrandan taşacak ve takibini yapmakta zorlanacaksındır
    ben döf açarken her döf için ayrı bir sayfa açıyorum sonra farklı bir excell tablosunda da bu döflerimi listeliyorum ve aralarında köprü kurarak tıkladığım andada ilgili döfün ayrıntılarını görüyorum.
    meşakkatli gibi gözüksede daha derli toplu.ekranda sayfanın tmünü göremeyince bana çok dağınıkmış gibi geliyor.kolay gelsin herkese

ayşegül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayşegül çevrimdışı Üyelik tarihi: 05.04.2007 Son online zamanı: 03.03.2012

Mesajları
    701
    Konuları
    320
    Eklentileri
    40
    Kredisi
    2064
    Harcanan
    0
    Kalan
    2064

teşekkür ederim arkadaşlar.bu döf IFS de çok önemli olmazsa olmazlarından da o yüzden biraz tedirgin oldum yanlış bişey yapmıyim diye.

Advertising

Advertising