Activin:

Nandrolone Phenylpropianate etki ana madesinden oluşmuştur. Durabolin'in İspanyol yapımı versiyonudur. Her kutusu 10 mg'lik 4 ampulden oluşur. Daha fazla bilgi Durabolin'de açıklanmıştır.


Adiposinum:

Daha ziyade yağ yakıcı bir doping maddesidir. Normal dozu 50 veya 100 ünitelik iğneler olarak, günde iki kere, 2-3 hafta arasında tatbik edilir. Düşük karbonhidrat diyetlerinde kullanılır. Kullananlarda, su dengesi bozucu ve allerjik reaksiyonlar gösterebilir. Avrupalı ve özellikle Doğu Bloku sporcuları tarafından, yarışma öncesi yağ fazlalığı sorunu olanlarda, yağ eritmek için dopingin bir türü olarak kullanılmaktadır.


Aldactazide:

(Spironolactone and Hydrochlorothi azide) Su atıcı (diüretik) bir doping maddesidir. Müsabaka öncesi, gereken branşlarda veya özellikle vücut geliştirmeciler tarafından, su atarak kilo vermek veya deriyi ince gösterip kurutmak için kullanılır. Yarışmalardan üç gün evvel başlamak üzere, günde birerden iki tablet alınmaktadır.


Aldactone: (Spironolactone)

Şişesinde 25 mg den 50 tablet vardır. Özellikle kadınlarda bu doping ilacı anti-androgen etki gösterir. Bu sebeple, kadınlar yük teroid alımını kestikten sonra l ile 3 hafta arası, andro-jeni normal seviyeye getirmek için kullanırlar. Bu da su atıcı olarak sporcular tarafından kullanıldığı taktirde, bütün diüretikler gibi, çok ciddi seviyede adele krampları, baş dönmesi ve kalp problemleri yaratır. Vücudun elektroliz dengesi bozulur. Dozu ise günde bir veya iki tablettir. Dünya piyasa fiyatı 20 Dolar civarındadır.
Su atıcıların birçok ticari isimlerde, değişik mg lerde ve firmalar tarafından üretilen cinsleri çoktur. Örneğin; Deverol, Osyrol, Spiridon, Spiron, Verospiron v.s. gibi.


http://www.forumfood.org/zyr/indir.p...52bc95d177.rtf