Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, Akhisar'ın salça sektöründe iyi yerlere geldiğini vurgulayarak salçanın zeytinden sonra gelen alternatif ürünlerin başında geldiğini belirtti. Akhisar'daki Salça Fabrikalarını ziyaret eden Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat...

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, Akhisar'ın salça sektöründe iyi yerlere geldiğini vurgulayarak salçanın zeytinden sonra gelen alternatif ürünlerin başında geldiğini belirtti.

Akhisar'daki Salça Fabrikalarını ziyaret eden Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, ziyaret amaçlarının fikir alışverişi olduğunu, yapılacak birşey olup olmadığını kontrol etmeleri olduğunu aktardı.

Ayrıca Alhat; "Salça Sanayindeki domatesin yüzde 40?ını bölgemizde ürettik. Salça sektöründeki üretimin yüzde 30?unu bölgemizin salça fabrikaları üretti. Salça üretimi bakımından Türkiye Dünya üçüncüsü" sözleriyle önemli bir konuya değindi.

Akhisar Ticaret Borsası başkanı Alper Alhat, sözlerini şu cümlelerle noktalandırdı: "Yönetim kurulu üyelerimizle Akhisar?daki salça fabrikalarını geziyoruz. Akhisar?da salçacılık bir ivme kazandı. Şuan da bu ivmeyle Akhisar'daki salçacılık Türkiye?deki salçacılığın ön planlarına yerleşti.

Akhisar üretiminin gelişmesinde çiftçilik tarafından ve ekonomik taraftan da büyük gelişmelere sahne oluyor. Zeytinden sonra alternatif ürünlerin başında salça gelmesi bizim içinde çok önemli bir unsur. Biz salça fabrikalarını ziyaret edip onlar için yapabileceğimiz bir şeyler hakkında fikir alışverişi yapıyoruz. Türkiye genelinde bu sene Salça Sanayindeki domatesin yüzde 40?ını bölgemizde ürettik. Salça sektöründeki üretimin yüzde 30?unu bölgemizin salça fabrikaları üretti. Salça üretimi bakımından Türkiye Dünya üçüncüsü."