Birçok ilde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri yılbaşı öncesi gıda teröristlerine fırsat vermemek amacı ile denetimleri artırdı.
Bursa Uludağ?da...

Bursa Uludağ'da, yılbaşı öncesi denetimlerini gerçekleştiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri olası bir gıda terörüne mahal vermemek için önlemlerini sıklaştırdı. Uludağ bölgesindeki gıda ile ilgili üretim, toplu satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimde bulunan Osmangazi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kontrol görevlilerine Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik ve Osmangazi Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mürvet Öztürk de eşlik etti.

Uludağ'daki 55 üretim, toplu tüketim ve satış yerlerinde inceleme gerçekleştirildi. Denetimlerle ilgili açıklamada bulunan Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik, tüm Bursa merkez ve ilçelerde denetimlerin mesai saatleri içi ve dışında düzenli olarak gerçekleştirildiğini belirtti. Tüm turistik işletmeler ve alkollü içki tüketilen işletmeler yoğun bir şekilde denetlenmeye devam edileceğinin sinyalini veren Çelik, vatandaşlarımızın güvenli ve hijyenik gıdaya ulaşmalarını, gıda güvenliğine, genel ve özel hijyen esaslarına uymayan işletmelere idari yaptırım kararı para cezası uygulanacağını ifade etti.

Tüketicilerin sağlığı için gerekli tüm çalışmaların yapıldığına dikkati çeken Çelik, 'En iyi denetimci tüketicinin kendisidir' sloganı ile hareket ettiklerini ve vatandaşların gıda ile ilgili her türlü şikayetlerini hiç çekinmeden tamamen gizli olan Alo 174 Gıda Hattı'na bildirmelerini beklediklerini ekledi.