IV. Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarı İstasyon Meydanında açıldı.

Erzurum'da 6 - 9 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenen Doğu Anadolu Tarım Fuarı 2013, 3. yılında 330 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla yurt içinden 50 ilden gelen yaklaşık 80 bin ziyaretçiyi buluşturmayı başardı.

Fuar Doğu Anadolu'da bulunan Erzurum'da, tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesi, yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçileri tarım ve hayvancılık sektörünün, sektördeki makine ve teçhizatları yakından takip etmelerini sağlamakta.

Tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergilendiği ve alım, satım, bilgi alışveriş imkanının elde edildiği tarım fuarında yeni teknoloji ürünü traktörler, biçer döverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama alet makine ve ekipmanları, hayvancılıkla ilgili modern alet ve ekipmanları, tohum, yem ve katkı maddeleri, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları, diğer tarımsal alet, ekipmanları görme değerlendirme, alım satım imkanı oluşacak.