Et Market Furyası Başladı

Et tüketiminde modası, et marketlerden alışveriş yapmak. Canet, Şalvarlı, Namet ve Ünlüer’den sonra Aytaç’ın da iddialı olarak et market zincirine girmesi piyasayı hareketlendirdi.

Hızla mağaza sayısını artıran et market zincirlerinden Şalvarlı, İstanbul’da 8 mağazaya ulaştı, önümüzdeki ay Ankara’da 2 mağaza açacak. Türkiye’nin ilk et marketini açan Canet ise 25 markete ulaştı. Canet’in Antalya’da açtığı 2 bin 500 metrekare mağazası Türkiye’nin en büyük et marketi unvanını aldı. Et entegre tesisleri ile ünlü Aytaç ise et marketçilikte önümüzdeki günlerde 100 market açarak atak yapacak. Ünlüer Et marketleri ise 13 mağazaya ulaştı. Şalvarlı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Abuzer Göktaş, üretimden satışa kadar her şeyi kendi bünyelerinde yaparak yüzde 20 ucuz sattıklarını söyledi. Göktaş, “Dev hipermarketler, et reyonlarını işletmemizi teklif etti, reddettik. Orada reyon kirası yüzünden pahalı satmak mecburiyetinde kalırız. Ama bizim standartlarımıza uyan kasaplara isim hakkı verebiliriz” dedi.

Pazarda yarış büyük

Canet Yönetim Kurulu Başkanı Servet Can da “Türkiye’de kişi başı et tüketimi 9 kilo, Avrupa’da 30 kilo. Pazar birçok marketi kaldırabilir” dedi. Et Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Serhat Et Başkanı İbrahim Bükel, et marketlerin peşin para ile çalıştıkları için ucuz sattıklarını belirterek, “11 YTL’ye kuşbaşı, 6 YTL’ye kuzu gerdan satıyoruz. günlük 100 kilo et satışımız 800 kilo oldu” diye konuştu.