Omega 3 asitleri içeriğinden dolayı pek çok faydası olduğunu açıklayan uzmanlar, haftada en az üç kere balık yenilmesi gerektiğini açıklamakta. Ancak hamsi fiyatları şu aralar her kesime hitap etmiyor gibi.

Hamsi Ordu?da ava çıkan balıkçıların yüzünü güldürmedi. Az olması nedeni ile fiyatı 13 TL?yi bulan hamsi el yakıyor. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Gülyalı Balıkçı Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, hamsi fiyatlarındaki artışın son yılların en yüksek rekoru olduğunu vurgulayarak, hamsinin 15 gün önce 3,5 liradan alıcı bulduğunu hatırlattı.

Balık yasağının kalması ile yüz güldüren hamsi avının durma noktasına geldiğine de işaret eden Gönül, balıkçıların hamsinin erken göç etmesiyle artık umduklarını bulamadıklarından yakındı. Ayrıca Gönül, hamsinin bugünlerde Rusya'ya doğru göç etmeye başladığını yerini istavrite bıraktığını belirterek açıklamasını şu sözler ile sürdürdü:

"Zaten Karadeniz'de av sahası çok dar. Bu yıl balıkçılar için hamsi sezonu sona erdi diyebiliriz. Böyle giderse fiyatlar daha da yükselecektir".