5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    gulyabani çevrimdışı Üyelik tarihi: 13.09.2008 Son online zamanı: 11.08.2014

Mesajları
    11
    Konuları
    9
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    305
    Harcanan
    0
    Kalan
    305

Talking Gda sektörün de teknikerlerin kariyer hedefleri hakkında

Arkadaşlar merhaba,

2010 gıda teknolojisi programı mezunuyum. mezun olmamdan kısa süre sonra perakende sektörünün önemli şirketlerinden birinde önce satış üzerine sonra da unlu mamuller üretim bölümünde gıda teknikeri olarak 1 sene 2 ay boyunca çalıştım. Fakat çalıştığım firma çalışma hırsım, en çok çalışan eleman olmak arzusuyla (tabi yeni mezun olmanın verdiği nitelikler bunlar ) beni bu süre zarfında ücret,çalışma saatleri ve motivasyon bakımından tatmin etmedi. Bende bu firmadan ayrıldım. daha sonra jelibon üretimi yapan bir fabrikada vardiya sorumlusu olarak girdim. 2 vardiya olarak çalışıldığı için ve ulaşım sorununu çözmediklerinden dolayı burdan da ayrılmak zorunda kaldım. burda da elemanı işe alana kadar fabrikayı sorunsuz gösterip çalışmaya başladıktan sonra işlerin başka olduğunu gördükten sonra gıda teknikeri olarak çalışmakdan verim alamayacağımı düşünmeye başladım. 1 ayı geçti evdeyim. hem işletme okuyorum açık öğretim fakültesinden hemde dgs ye girip lisans eğitimimi tamamlamayı düşünüyorum. sizden istediğim ise sizce hem lisans eğitimimi tamamlayıp hemde gıda teknikerliği yapabileceğim çalışma saatleri uygun bir iş bulabilirmiyim ? biraz fikir alışverişine ihtiyacım var. Tekniker olarak çalışmaktan vazgeçmeden aynı zaman da okuluma da devam edermiyim ve bunu gerçekleştirmem bana çok büyük artılar katar mı ?

şimdiden teşekkürler..

Mesajları
    11
    Konuları
    9
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    305
    Harcanan
    0
    Kalan
    305
    hala bir fikri olan yok mu bu konuyla ilgili ?

hi_axy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hi_axy07 çevrimdışı Üyelik tarihi: 28.09.2008 Son online zamanı: 31.05.2021

Mesajları
    495
    Konuları
    91
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1096
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    slm arkadaşım;
    ben tekniker değilim. ama bi arkadaşım önce teknikerdi. sonra dgs ile gıda müh oldu. sonra yüksek lisans yaptı. şimdide öğretim görevlisi.
    Ona sordumda;
    Teknikerler dgs yi kazanınca 4 yıllık eğitimini tamamlarken, bi yandanda tekniker diplomasıyla sorumlu yöneticilik yapıp, çalışma hakkına sahipmiş.

mnkilinc çevrimdışı Üyelik tarihi: 26.09.2011 Son online zamanı: 12.12.2012

Mesajları
    43
    Konuları
    15
    Eklentileri
    3
    Kredisi
    155
    Harcanan
    0
    Kalan
    155
    benim ablamda gıda teknikeriydi dgs yi kazanıp mühendisliği okuyo şimdi ama derslerden çalışmaya fırsat bulamıyor. şayet öyle part time çalışabileceğin bir yer olursa ne güzel....

Mesajları
    11
    Konuları
    9
    Eklentileri
    6
    Kredisi
    305
    Harcanan
    0
    Kalan
    305
    selam,

ben teknikerlerin 2010 dan sonra bir yasa çıkıp sorumlu yöneticilik yapamadıklarını duymuştum. o yüzden böyle bir seçeneği direk eledim. şayet hala varsa sorumlu yönetici olarak çalışma bu şekilde hem okuyup hemde çalışabilirim. Teşekkürler fikrin için

Advertising

Advertising