Sağlıklı, kaliteli ve ucuz alışverişin adresi Gıda Çarşısı, Konak Belediyesi ve İTB'nin düzenlediği Alışveriş Şenliğiyle son yılların en hareketli günlerini yaşadı.

İki gün boyunca konserler, animasyon gösterileri, yarışmalar, çocuklar için dev kaydırak, pamuk şeker ve çeşitli ikramlarla Gıda Çarşısı'nda şenlik coşkusu yaşandı. Konak Belediyesi, şenlik boyunca ücretsiz servislerle Gıda Çarşısı'na gelmek isteyenlere kolaylık sağladı. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, "Ramazan bereketini şenlikle birleştirdik. Kentin her noktasından aileler çocuklarıyla birlikte Gıda Çarşısı'na gelip, keyifle ucuz ve sağlıklı alışveriş yaptı, bir yandan da nostalji yaşadı. Esnafımız da mutlu, halkımız da" dedi.

Gıda Çarşısı Alışveriş Şenliği, esnafa umut oldu. Şenlik için gıda çarşısına gelenler Ramazan alışverişini yapmayı da ihmal etmedi. Bakliyattan süt ürünlerine, salçadan baharata her çeşit ürünün bulunduğu, ucuz ve kaliteli alışveriş imkanı sunan Çarşı'da esnaf rahat bir nefes aldı.

Gıda Çarşısı Esnafı Ne Dedi?
Batuhan Korkmaz (Korkmaz Tarım Ürünleri):
"Konak Belediyesi ve İzmir Ticaret Borsası'nın ortak çalışmasıyla Gıda Şenliğini başlattık. Çok hareketli geçti. Hakan Tartan sayesinde halk buraya servislerle geldi. Çocuklar çok eğlendi. Bu şenliğin amacı sadece marketlerde değil buradan da perakende şekilde alışveriş yapılabileceğini, ucuz, sağlıklı gıdaları alabileceklerini anlatmaktı. Bunu yapabildiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da şenliğin gelenekselleşmesini özelikle de Ramazan öncesi yapılmaya devam etmesini istiyoruz."

Rıfat Acırgan (Acırgan Gıda):
"Gıda Çarşımızın hatırlanması ve böyle bir şenlik yapılması bütün esnaf arkadaşlarımızı çok memnun etti. Biz bu çarşı kurulduğundan bu yana buranın esnafı olarak, şenliğin geleneksel olmasını, her Ramazan öncesi böyle bir şenlik yapılmasını Konak Belediye Başkanımızdan ve Borsa Başkanımızdan rica ediyoruz. Bize bir heyecan getirdi. Aktiviteler, hareket, canlılık oldu. Burayı daha önce hiç görmemiş, ilk kez gelen müşteriler kazandık."

Gıda Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Karaca:
"Bizim ürün bolluğumuzu, daha taze, yeni mahsul sattığımızı ve alışveriş merkezlerinden daha ucuz fiyatlarımız olduğunu herkes bilmiyordu. Bu etkinliğin halkı buraya getirmesi, bu sebeple çok iyi oldu. Artık herkes Çarşımızı biliyor, bundan sonra her şeyin daha iyi olmasını umuyoruz."