Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, et ürünleri denetimi sonuçları açıklandı. Yapılan açıklamada 2014 yılı Kurban Bayramı et ve et ürünleri denetimleri kapsamında 1 Ekim ve 8 Ekim 2014 tarihleri arasında et ve et ürünleri işletmelerine yönelik olarak bin 278 adet denetim gerçekleştirildiği ve bu denetimler sonucunda 19 işletmeye idari para cezası uygulandığı Bakanlık tarafından belirtildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, et ürünleri denetimi sonuçları açıklandı. Yapılan açıklamada 2014 yılı Kurban Bayramı et ve et ürünleri denetimleri kapsamında 1 Ekim ve 8 Ekim 2014 tarihleri arasında et ve et ürünleri işletmelerine yönelik olarak bin 278 adet denetim gerçekleştirildiği ve bu denetimler sonucunda 19 işletmeye idari para cezası uygulandığı Bakanlık tarafından belirtildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2014 yılı Kurban Bayramı et ve et ürünleri denetimi sonuçlarını yazılı olarak bildirerek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı?nca et ve et ürünlerinin piyasaya arz edildiği kasap, şarküteri, hazır yemek üreten vb. işletmeler, yıllık denetim programları, ihbar, şikâyet, inceleme, izlenebilirliğin sağlanması, izleme, gözetim ve tetkik amaçlarının yanı sıra Alo Gıda 174 kapsamındaki şikâyetlere istinaden etkin bir şekilde denetlendiği bilgisine yer verildi. Bu kapsamda Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü olarak Kurban Bayramı denetimlerinin 1 Ekim ve 8 Ekim 2014 tarihleri arasında et ve et ürünleri işletmelerine yönelik olarak bin 278 adet denetim gerçekleştirildiği, ve denetimler sonucunda 19 işletmeye idari para cezası uygulandığı da açıklandı.

2014 yılında et ve et ürünleri ile ilgili faaliyetlerde bulunan ve laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 26 firmaya ait 30 parti ürünün kamuoyuna duyrulduğu da açıklamada yer aldı. Halk sağlığını ve menfaatini korumak amacıyla et ve et ürünleri sektörüne ait denetimlerin artacağı bilgisi de açıklama da belirtildi.