Bilim okuryazarlığı eğitimi alan gönüllü öğretmenler projeyi uygulamaya başlıyor.

?Bayer Genç Bilim Elçileri? projesi ile daha çok çocuğu bilim ile buluşturabilmek için bilim okuryazarlığı eğitimi alan gönüllü öğretmenler meslektaşları ile Ankara?da bir araya geldi.

Aldıkları eğitimle artık birer ?Bilim Elçisi? olan gönüllü öğretmenler proje içeriğini eğitim verdikleri okullarda uygulayacak.

Eğitimlerle, artan enerji talebi, gıda ve yem ihtiyacı, yaşam kalitesi ve azalan kaynaklar gibi dünyanın geleceğini ilgilendiren mega trendlere farkındalık oluşturmak hedefleniyor.

Beş yıldan bu yana Yaklaşık 23.000 çocukla bir araya gelen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi?nin 2017 yılı için hedefi ilkokul çağındaki 5.000 çocukla buluşarak gelecekte bilim insanı olma yönünde onları yüreklendirmek. Proje bu yıl Hatay, Bitlis, Aydın, Adıyaman, Konya, Artvin, Kastamonu ve İstanbul?da; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri?nin belirlediği ilkokullarda gerçekleştiriliyor.

Projenin gezici birimi olan ?Bilim Tohumları Ekibi? ise gezici bir eğitim aracı ile yola çıkarak köy köy dolaşıyor ve kırsal yerleşimdeki çocuklar ile buluşuyor. Bugüne kadar yaklaşık 67.000 km kat eden ekip 196 noktada çocuklarla buluştu.