8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    onder r. aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onder r. aka çevrimdışı Üyelik tarihi: 04.02.2009 Son online zamanı: 17.05.2010

Mesajları
    82
    Konuları
    22
    Eklentileri
    7
    Kredisi
    403
    Harcanan
    0
    Kalan
    403

Post Gıdacı olmaya dair...

Evet arkadaşlar ben gıda mühendisiyim.Ama bunun öncesi var, normalden biraz daha kötü gecebilecek bir düz lise hayatı kimsenin size güveninin kalmadığı bu cocuktan adam olmaz denildiği günler.Zorla biten bir lise, barajı bile geçemediğimiz bir öss sınavı pişmanlıklar v.s.
    bidahike sene girilen öss sınavda yapılan kaydırmalar sonucu bilecik meslek yüksek okulu gıda teknolojisi bölümüne 34100 nüfüslu bir il mekezine izmirden kaçışla başlayan bir serüven, trene binmeden önce edilen veda sözcükleriyle beraber bir gün gıda mühendisi olmak üzere gidiyorum diye edilen yemin.2 sene sonra okul biter DGS denilen garip bir sınav ve van yüzüncü yılı 1 puanla kaçırmak.

parasızlık tekniker olarak iş bulamamk cepte 1tl ile 1 hafta gecirmek yaş20 ozaman.soğuk bir odada eski kitapcıdan hatır ve gönülle kiralanan 3 adaet yırtık ve eski DGS kitabı hırslar ve sonunda bir ağustos günü 1. tercihim olana celal bayar üni. GIDA MÜHENDİSLİĞİ bölümünü kazanmak.zor bir intibaklık ve bitirilen bir okul.imalat sorumlusu olarak girilen bir iş ve kazanılan prestij insanların hakkın olan saygıyı geri vermesi bunları burda 1-2 kelimeyle anlatamam ancak sadece bir hırs değil gerçekten sevmek lazım mesleği bazen işsiz kalıcaksınız siz doktor değilsiniz hayatın garantisi yok. Seveceksiniz kaybedilmemesi gereken itibarı siz çalıştığınız yerde bile adeta söke söke alacaksınız.bazen üretim sahasında sabahlıyacak, bazende maaşınızı tam alamayabilecek dahi olsanız eğer güveniniz tam ve yaptığınız işin bilincindeyseniz ilerisi umutlu ve başarılı günler için kendinizi geliştireceksiniz.

unutmayın emeksiz ve kolay kazanılmıs zaferler sadece geçicidir.....

saygılarımla

Önder Rıza Aka
    GIDA MÜHENDİSİ

Didem SALİCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Didem SALİCİK çevrimdışı Üyelik tarihi: 15.11.2007 Son online zamanı: 01.11.2019

Mesajları
    722
    Konuları
    152
    Eklentileri
    37
    Kredisi
    1956
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Hmm ibret verici bir süreç azim kararlılık ve sonunda başarı. Tebrikler. Başarılarınızın devamını dilerim.
    Biz rahat rahat okuyoruz bakalım nolcak Allah sonumuzu hayırlı etsin inşallah tüm okuyanlar azmedenler emeğinin karşılığını alır.

Saygılar gıda mühendisi adayı Didem Salicik

onder r. aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onder r. aka çevrimdışı Üyelik tarihi: 04.02.2009 Son online zamanı: 17.05.2010

Mesajları
    82
    Konuları
    22
    Eklentileri
    7
    Kredisi
    403
    Harcanan
    0
    Kalan
    403
    Alıntı engineer_girl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm ibret verici bir süreç azim kararlılık ve sonunda başarı. Tebrikler. Başarılarınızın devamını dilerim.
    Biz rahat rahat okuyoruz bakalım nolcak Allah sonumuzu hayırlı etsin inşallah tüm okuyanlar azmedenler emeğinin karşılığını alır.

Saygılar gıda mühendisi adayı Didem Salicik
    umarım hayat size isteklerinizi hep zaferler karşılığı geri verir...

ZeynepKübra çevrimdışı Üyelik tarihi: 24.11.2008 Son online zamanı: 26.04.2010

Mesajları
    25
    Konuları
    14
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    255
    Harcanan
    0
    Kalan
    255
    Kocaeli Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümü öğrencisi olarak sanırım DGS dediğimiz farklı sınav sistemine bende tabi olacağım. Ben liseye gıdacı olarak başladım, inşallah meslek döngümü de gıdacı olarak tamamlar ve bir gün Bende Gıda Mühendisiyim diyebilirim. Ama maceranız azim verici...

meiko çevrimdışı Üyelik tarihi: 14.08.2009 Son online zamanı: 12.10.2010

Mesajları
    6
    Konuları
    2
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5
    inşallah amin

Didem SALİCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Didem SALİCİK çevrimdışı Üyelik tarihi: 15.11.2007 Son online zamanı: 01.11.2019

Mesajları
    722
    Konuları
    152
    Eklentileri
    37
    Kredisi
    1956
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

kalliope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kalliope çevrimdışı Üyelik tarihi: 30.05.2007 Son online zamanı: 28.03.2018

Mesajları
    428
    Konuları
    177
    Eklentileri
    45
    Kredisi
    2265
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Ben de CBÜ mezunuyum ,İTÜ de yüksek yapıyorum şu an..Tam ümidimi kaybettiğim bi dönemdeydim ki bu yazı ilaç gibi geldi..Teşekkürler..

ldpud03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ldpud03 çevrimdışı Üyelik tarihi: 01.11.2007 Son online zamanı: 11.06.2019

Mesajları
    153
    Konuları
    73
    Eklentileri
    4
    Kredisi
    233
    Harcanan
    0
    Kalan
    233
    elinize sağlık.herkesin bir hikayesi var.bunu siz dile getirmişsiniz.
    hayatta başarılar...

Advertising

Advertising