Gıdada sahteciliğe karşı önlemlerin ele alınacağı Food Fraud Gıda Sahteciliğini Önleme ve Risk Analizi Çalıştayı, 5 Ağustos?ta yapılacak.

Gıdada sahteciliğe karşı önlemlerin ele alınacağı Food Fraud Gıda Sahteciliğini Önleme ve Risk Analizi Çalıştayı, 5 Ağustos?ta İstanbul?da gerçekleştirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı Daire Başkanı Selman Ayaz?ın konuşmacı olarak katılacağı IFS onaylı sertifika programı kapsamında, IFS Baş Denetçisi ve Yetkili Eğitmen Selda Bayrakdar da katılımcılara eğitim verecek.

International Featured Standards (IFS) onaylı sertifika programının açılışında konuşacak olan Tarım ve Orman Bakanlığı Daire Başkanı Selman Ayaz, ?Gıdada Taklit ve Tağşişle Mücadele? konusundaki değerlendirmelerini katılımcılarla paylaşacak.

IFS Baş Denetçisi ve Yetkili Eğitmen Selda Bayrakdar ise katılımcılara, gıdada sahteciliği önlemeye yönelik güvenlik açıklarının ortadan kaldırılmasına yönelik eğitim verecek. Eğitim ile katılımcıların Gıda Sahteciliği Güvenlik Açıklıkları Risk Analizi ve Önleme Planı hazırlamaları için gerekli yetkinliğe ulaşmaları hedefleniyor.


Eğitimin içeriği
Karma Grup tarafından gerçekleştirilecek eğitimin içeriği şöyle belirlendi:
Gıda Sahteciliğinin Geçmişi
Gıda Sahteciliğinin Yol Açtığı Risklerin Belirlenmesi
Risk Analizi Yapılması ? Gıda Sahteciliği Güvenlik Açıklıkları Risk Analizi
Gıda Sahteciliği Önleme Planı
Gıda Sahteciliği Önleme Planının Sürdürülmesi
Gıda Sahteciliği ile İlgili IFS Denetimleri
Uygulamaya Yönelik Vaka Çalışmaları

Kazanımlar
Gıda sahteciliğinin geçmişi ve olası risklerin öğrenilmesi
Gıda sahteciliği risklerinin güvenli bir şekilde belirlenmesi
Risk analizi yürütülmesi
Gıda sahteciliği önleme planı oluşturulmasının öğrenilmesi
Önleme planının güncel ve sürdürülebilir kılınmasının öğrenilmesi