Sanıldığı kadar kolay olmayan diyet, hamilelik döneminde neredeyse imkansız. Yoğun diyetler yaparak sizden vitamin ve besin bekleyen bebeğinizi riske atmayın.

İnsanın nefsine hakim olması ve yemek istediklerinden vazgeçerek kendine engel olmaya çalışması zor bir süreç. Bu süreç hamilelik döneminde imkansızlaşıyor. Sizden besin bekleyen bebeğinizi riske atarak gerçek bir diyet yapmamalısınız.

Diyet yapmak aslında sanıldığı kadar kolay değil. İnsanın nefsine hakim olması ve yemek istediklerinden vazgeçmesi oldukça zorlu bir süreç. Bu sürecin özellikle hamilelik döneminde çok daha zor olacağı kesin.

?Aşerdiğiniz şeylerin miktarını ayarlayarak tüketebilirsiniz?

Diyet elbette hamileler için de yapılabilir ama bu daha çok sağlıklı beslenme şeklinde ve mutlaka ama mutlaka kendi başınıza değil, bir uzman diyetisyen alacağınız yardım ile olmalıdır. Diyet bölümü ile gebelere de hizmet veren Galata Tıp Merkezi sonrası içinde yani doğum sonrası verilemeyen kilolar için de sütünüzü etkileyemeyecek en doğru beslenme yöntemleri ile kilo vermenize yardımcı oluyor olacak.

Sizler sağlıklı beslenerek aşerdiklerinizi de az miktarlarda yiyebilirsiniz. Bunları kendiniz ayarlamıyor ve yönetemiyorsanız bir uzmandan yardım almak isteyebilirsiniz. Hamilelikte beslenme daha çok sağlıklı yaşama dair ipuçlarını sizlere sunar. Asla zorlu ve ağır programlar verilmez. Hamilelikte beslenmeniz ne kadar doğru olursa sonrasında kilo verme sürecinizde aynı oranda daha kolay ve sağlıklı olacaktır.

Sonuç olarak bu uzun bir süreç. Hem gebelik dönemi hem de sonrasında eklenen emzirme dönemi ile sizleri uzun bir süreç bekliyor olacak. Gebelik sonrası kilo verme kabusunuz olmasın.
Kendiniz için bir randevu alın ve güzel bir rehber edinerek sağlıklı yaşama merhaba demenin keyfini çıkarın deriz.

[ucluhaber]