İstanbul Helal Expo Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, 5 8 Eylül tarihlerinde 100'ün üzerinde firmanın katılımıyla CNR Expo Fuar Merkezi'nde düzenlenecek...

Helal gıda sektörünün bir araya geleceği İstanbul Helal Expo-Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, 5-8 Eylül tarihlerinde CNR Expo Fuar Merkezi'nde düzenlenecek.

CNR Expo Fuarcılık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, dünya genelinde yaklaşık 2 milyara yakın tüketici kitlesine sahip pazarda Türkiye'yi liderliğe götürecek stratejilere ev sahipliği yapacak fuar, 10 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.

Malezya, Kore, Cezayir, Endonezya ve ABD gibi ülkelerden gıda, içecek, kozmetik, medikal ürün, temizlik ve hijyen malzemeleri, İslami moda, tekstil, tesettür giyim ve Hac malzemeleri alanında 100'ün üzerinde firmanın 200 markayla katılacağı fuara, yurt içi ve yurt dışından toplam 20 bin ziyaretçi bekleniyor.

Hedef ziyaretçi ülkeleri arasında Irak, İran, Endonezya, Malezya, Pakistan, Suriye, Hindistan, Bangladeş, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Tunus, Libya, Fas, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Tataristan, Kazakistan, Rusya, Almanya, Hollanda, Finlandiya, Kanada, Filipinler, Brezilya, Belçika, İngiltere ve Fransa'nın yer aldığı fuarda, tüketiciler "Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Konferansı" ile helal ürün tüketimi konusunda bilgilendirilecek.