İlk Organik Market Zinciri Citylife Hizmete Girdi 4 Nisan 2008/ Cuma

Esas Holding'in Türkiye'nin ilk organik gıda market zinciri olarak 2001'de açtığı City Farm, bundan sonra Citylife adıyla hizmet verecek. Markaya 30 milyon dolarlık yeni yatırım planlanıyor

Esas Holding'in Türkiye'nin ilk organik gıda zincir marketi olarak projelendirdiği City Farm, ismini değiştirerek Citylife oldu.

Değişiklik isimle sınırlı kalmayacak. Şu günlerde 3 şubesi bulunan marka, 30 milyon dolarlık yeni yatırımla Mayıs ayı itibariyle Ankara, İzmir, Trabzon, Erzururm ve Antep'te franchise mağaza açmayı planlıyor.

Değişkliğin, yeni hedeflerin ve Citylife markasının tanıtımının yapıldığı toplantıda konuşan Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Esom Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Emine Sabancı Kamışlı, Türkiye’de 15 bin organik gıda üreticisi bulunduğunun altını çizerek sektör hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:


"Organik gıda sektörü 1990’lı yıllarda Türkiye’de gelişme gösterdi. Bugün ise büyük bir sektör haline geldi. İlk yıllarında 1000 hektarlık üretim alanı bulunuyordu. Bu rakam bu gün 200 bin hektara çıktı. Üretici sayısı 15 bini buldu. Dünya pazarı da hızla gelişiyor. Pazarın büyüklüğü 60 milyar dolara ulaştı."

Esom Mağazacılık Genel Müdürü Ufuk Şevki ise, şirketin 31 Ocak tarihinde kurulduğunu belirterek şirketin önümüzdeki döneme ilişkin hedefleri hakkında şunları söyledi:

"Mağazalarımıza ilgi çok büyük. Her tüketici kendine uygun ürünleri kolayca bulup satın alıyor. Bundan sonra daha hızlı büyüyeceğiz. İlk şirketimizi kurduğumuz günden bugüne tam 62 gün geçti. Bu süre zarfında 3 mağazaya ulaştık. Önümüzdeki dönemde daha hızlı bir büyüme yaşayacağız. 2008 yılında her ay 1 mağaza, 2009’da her ay 2 mağaza, 2010 yılında ise her hafta 1 mağaza açarak 4 yılda 150 mağazaya ulaşacağız."