Ülkemizde 1947 yılında kutlanmaya başlanan Çocuk Kitapları Haftası?nda TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Öğrenci Temsilcilikleriyle birlikte "Bir Kitap da Bende Olsun" kampanyası düzenlendi.

Dünyada 1919 yılından itibaren her yıl Kasım ayının ikinci pazartesi günü ile başlayan hafta "Çocuk Kitapları Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizde ise 1947 yılında kutlanmaya başlanan bu önemli haftada,* TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Öğrenci Temsilcilikleri tarafından "Bir Kitap da Bende Olsun" kampanyası düzenlendi.

25 Kasım 2016 tarihinde Sancaktepe Ayşe Çarmıklı İlkokulu öğrencilerine, kampanya kapsamında öğrenci temsilcilikleri ve oda üyelerinden toplanan kitapları Şube Başkanı Sayın İsa TAHTA, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nuray GÜNGÖROĞLU ve Üyelerden Sayın Sedat KURU, Sayın Ömer CİCİ ile birlikte hediye edilmesinin ardından okul kütüphanesine kitap bağışı yapıldı.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nuray GÜNGÖROĞLU 3 grup halinde toplamda 450 İlkokul öğrencisine Bilinçli Gıda Tüketimi sunumu yaptı. Süt ve Sağlık kitapçığı ve Bilinçli Gıda Tüketimi broşürleri dağıtıldı.

Kampanyaya destek sunan öğrenciler, üyeler, Yönetim Kurulu ve kampanyada büyük emeği olan Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Okşan ALTAŞ`a teşekkür edildi.

[ucluhaber]
*
*