6.Doğal, Organik Ve Sağlıklı Ürünler Fuarı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.


Organik ve Sağlıklı Ürünler sektörünün uluslararası planlanan tek sektörel uzmanlık fuarı olma özelliğini taşıyan EXPONATURA 2015'de 7 farklı ülkeden 175 katılımcı yer aldı. Geçtiğimiz yıl 18 ülkeden 16.794 ziyaretçiyi İstanbul?da ağırlayarak sektörde önemli bir etki yaratan fuar, bu yıl da hedeflediği 17.572 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Ayrıca, Tureks Uluslararası Fuarcılığın Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler fuarında organize ettiği B2B görüşmeleri ile yurtdışı ve yurtiçi katılımcı firmaları arasında birçok yeni iş birlikleri sağlandı.

Fuarı ilk gününden itibaren takip eden 25 kişilik İranlı heyeti, 4 gün boyunca iş bağlantıları kurmak ve alım yapmak amacı ile Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler fuarındaki katılımcı firmalarla bir araya geldi. Bu yıl artan yabancı katılımcıları ile dünyanın farklı bölgelerinden getirilen gıdadan giyime, kozmetikten temizlik ürünlerine bin bir çeşit sağlıklı- doğal ürün Exponatura'15 çatısı altında ziyaretçiler ile buluştu.

Altıncı yılında da uluslararası düzeyde büyüme gösteren EXPONATURA'15, 7ülkeden sektörün önde gelen Doğal, organik üretim yapan markaların distribütörlüğünü de yapan 175 katılımcı firma yer alırken 498 marka tanıtıldı. Katılımcı firma sahiplerinin profesyonel alıcılarla buluşmaktan memnuniyet duyduklarını belirttikleri fuarda ciddi bir iş hacmi oluştu.

Exponatura 2015'te tanıtılan ürünler arasında; Türkiye?nin 27 şehrinden toplanan bitkiler ile yapılan tamamen doğal kozmetik ürünler, yenilebilir ham maddelerden üretilen doğal kozmetik el yapımı ürünler, bambu ormanlarında yetiştirilerek elde edilen sağlıklı ev gereçleri, kırışıklara ve morluklara iyi gelen kremler, Türkiye?nin ilk organik çocuk bisküvisi, 1000 yıllık temizleme metodu olan organik deterjanlar ve bebekler için zararlı madde içermeyen bambudan imal edilen diş temizleme mendili gibi birçok ürün 6.Doğal, Organik Ve Sağlıklı Ürünler Fuarında ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.