Journal of Nutrition dergisinde yayımlanan yeni bir araştırma, ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından belirtilen mevcut düzeyi yalancı çıkardı.

Journal of Nutrition dergisinde yayımlanan yeni bir araştırma, cevizin ABD Tarım Bakanlığı (USDA) tarafından belirtilen mevcut düzeye göre %21 daha az kalori içerdiğini gösterdi. Araştırmanın sonuçları, bir porsiyon (1 oz. ? 28.3 gr) cevizin 185 değil 146 kalori içerdiğini, bu rakamın da kabul edilen mevcut değerden 39 kalori daha düşük olduğunu gösteriyor. Araştırma, USDA Tarımsal Araştırma Hizmetleri, Araştırma Gözetim Fizyolojisti Dr. David J. Baer liderliğinde gerçekleştirildi.

Dr. Baer, araştırma sonuçlarının, ceviz tüketicilerinin tipik olarak neden kilo almadıklarını açıklamada yardımcı olacağını belirtirken dahası, Baer'e göre kanser, kardiyovasküler ve bilişsel hastalıklar ile ilgili riskin azaltılması da dahil olmak üzere, ceviz tüketiminin sağlık üzerindeki olumlu faydaları dikkate alındığında; araştırma sonuçları, tüketicilerin cevizi günlük beslenmelerinin bir parçası haline getirmeleri halinde kaloriyle bağlantılı kaygılarının da ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

[ucluhaber]