Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
23 sonuçtan 11 ile 20 arası
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Konu: Kuru İncirde Potasyum Sorbat Kullanımı

Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oğuz Pelikli çevrimdışı Üyelik tarihi: 21.02.2007 Son online zamanı: 26.09.2016

Mesajları
    2504
    Konuları
    345
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

Standart Cevap: Kuru İncirde Potasyum Sorbat Kullanımı

Kullanılan potasyum sorbatın kalibre edilmiş veya etonol ağırlık ile doğrulanmış bir terazide yetkin bir kişi tarafından kontrollü bir şekilde istenilen ağrılıkta kullanıldığını kayt altına alın. Bunu doğrulamak için belirli bir periyotta potasyum sorbat analizi konusunda akredite bir firmada analiz yaptırın.

İkinci sorunuza gelince;
    bir basamağın ÖGP mi, O-ÖGP mi yoksa KKN mi karar vermek için risk değerlendirmesi ve karar ağacını uygulamanız gerekir. bu uygulamaya göre o basamağın ne olduğuna karar verebilirsiniz

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

simbaa çevrimdışı Üyelik tarihi: 06.09.2011 Son online zamanı: 26.06.2012

Mesajları
    2
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5
    kuru incir ihracatı yapan bir firmada yeni işe başladım.yeni yeni büyümeye başlayan,ustabaşlarıyla çalışmaya alışmış bir yer olması ve incir konusunda tecrüben olmaması işimi zorlaştırıyor.burda üretimde potasyum sorbat kullanmıyolar.ne yapılması gerekiğine bilmiyorum.bana neler dikkat etmem gerektiği konusunda önerilerde bulunursanız çok sevinirim

Darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Darksilence çevrimdışı Üyelik tarihi: 18.10.2008 Son online zamanı: 13.05.2013

Mesajları
    28
    Konuları
    11
    Eklentileri
    8
    Kredisi
    405
    Harcanan
    0
    Kalan
    405
    Alıntı simbaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kuru incir ihracatı yapan bir firmada yeni işe başladım.yeni yeni büyümeye başlayan,ustabaşlarıyla çalışmaya alışmış bir yer olması ve incir konusunda tecrüben olmaması işimi zorlaştırıyor.burda üretimde potasyum sorbat kullanmıyolar.ne yapılması gerekiğine bilmiyorum.bana neler dikkat etmem gerektiği konusunda önerilerde bulunursanız çok sevinirim
    Bende aynı durumdayım.Bizim işletme de aynı tarif ettiğin ustalar ile süregelmiş bir yer.Fümigasyon odalarında Metil bromür püskürtüldükten sonra tuzlu su ile yıkama oluyor.Bu işlemde herhangi bir sakınca varmıdır? Aynı şekilde nelere dikkat etmek gerekiyor. Bu işletme aynı zamanda ihracat yapan bir yer.O yüzden önemli kısımları ögrenmek istiyorum.

simbaa çevrimdışı Üyelik tarihi: 06.09.2011 Son online zamanı: 26.06.2012

Mesajları
    2
    Konuları
    0
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5
    burdada karanlık oda uygulaması bazen atlanıyor.bunun riski çok fazla bildiğim kadarıyla.beni rahatsız eden işten soğutan durumlar bunlar.ve düzeltmeye fırsat vermiyolar.sadece zorunlu oldukları için mühendiis alan yerlerden biri açıkcası..hiçbir kalite sistemi uygulanmıyor.nereden başlamalıyım neler yapmalıyım..yardım:s

Mesajları
    2504
    Konuları
    345
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Merhaba,
    Şu an da bilgisayar programcısı bir arkadaşımla bu ve benzeri sorunları halledecek bir sistem üzerinde çalışıyoruz.
    işletme içerisinde ürünlerin sizin çizdiğiniz proses dışına çıkmasını engelleyen. Bütün üretim ve kalite formlarını bilgisayar üzerinde tutumanızı sağlayan. hatta birçoğunu ellde değil sadece barkot okutarak girmenizi sağlayan. kalite sistmelerinim, stokların ve hatta muhasebe hesaplarının entegre kullanıalcağı bir program üzerinde çalışıyoruz.
    bu program hem kalite hem de verim noktasında anında kullanıcıyı uyarıp sorun ve verimsizlik büyümeden engeleyebiliyor.
    İşletmedeki iş yükünüzü inanılmaz hafifletecek bir uygulama

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Ümit ÖZTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ümit ÖZTEK çevrimdışı Üyelik tarihi: 09.10.2008 Son online zamanı:

Mesajları
    499
    Konuları
    107
    Eklentileri
    23
    Kredisi
    1193
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Alıntı Oğuz Pelikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Şu an da bilgisayar programcısı bir arkadaşımla bu ve benzeri sorunları halledecek bir sistem üzerinde çalışıyoruz.
    işletme içerisinde ürünlerin sizin çizdiğiniz proses dışına çıkmasını engelleyen. Bütün üretim ve kalite formlarını bilgisayar üzerinde tutumanızı sağlayan. hatta birçoğunu ellde değil sadece barkot okutarak girmenizi sağlayan. kalite sistmelerinim, stokların ve hatta muhasebe hesaplarının entegre kullanıalcağı bir program üzerinde çalışıyoruz.
    bu program hem kalite hem de verim noktasında anında kullanıcıyı uyarıp sorun ve verimsizlik büyümeden engeleyebiliyor.
    İşletmedeki iş yükünüzü inanılmaz hafifletecek bir uygulama

Peki Oğuz bey biz bu sistemi BRC Food sisteminde de kullanabilirmiyiz ? kullanabilirsek bile BRC denetmenleri tarafından kabul görür mü ?

Ümit ÖZTEK
    Food Engineer
    Gıda Mühendisi

Mesajları
    2504
    Konuları
    345
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    BRC, IFS, AIB, SQF, ISO hangi sistemde isterseniz kullanabileceksiniz.
    Kabul edilecek mi sorunuza cevabım, Bu sistemi kullandığınız için teşekkür bile alacaksınız.
    Oluşturulabilecek en iyi draft sistemden en az 10 kat daha iyi olacak.
    Ekibiniz istediğiniz kadar kalabalık olsun bu sistemin hızına hiçbir draft sistem yetişemez.

Ümit ÖZTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ümit ÖZTEK çevrimdışı Üyelik tarihi: 09.10.2008 Son online zamanı:

Mesajları
    499
    Konuları
    107
    Eklentileri
    23
    Kredisi
    1193
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    O zaman merakla bekliyorum Oğuz bey. nasıl temin edebileceğiz acaba ?

Ümit ÖZTEK
    Food Engineer
    Gıda Mühendisi

Mesajları
    2504
    Konuları
    345
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    en güzel yanı bu olacak zaten bilgisayarınıza bile kurmanız gerekmeyecek. web tabanlı olacak. istediğiniz işletim sistemi ile size ait şifre ve kullanıcı adı yardımıyla dünyanın her yerinden girebileceksiniz.
    temin edilen modül sayısına göre ücretlendirme olacak buda aylık cüzzi bir ücret ödenecek.

Didem SALİCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Didem SALİCİK çevrimdışı Üyelik tarihi: 15.11.2007 Son online zamanı: 01.11.2019

Mesajları
    722
    Konuları
    152
    Eklentileri
    37
    Kredisi
    1956
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Bu sistem anlattığınıza göre güzel görünüyor. Benim çalıştığım yerde İso 22000 iso 9001 gibi sistemler yok. Böyle bir yerde kullanılsa fayda sağlarmı? Üretimi takip etmek hiç bir sistem olmayınca çok zor oluyor. Giren çıkan hammaddeler ürün miktarları bunları kolay yoldan takip edebileceğim bir sisteme ihtiyacım var ne yapabilirim bu konuda?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Advertising

Advertising