4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    pttszey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pttszey çevrimdışı Üyelik tarihi: 06.07.2008 Son online zamanı: 29.07.2019

Mesajları
    331
    Konuları
    87
    Eklentileri
    21
    Kredisi
    1101
    Harcanan
    0
    Kalan
    1101

Question Kuş Kontrol Sistemleri

Millet;
    Kuşlarla başım dertte. Serçe olanlarıyla
    Bu serçe hayvanları da az akıllı değilmiş meğer. Ne zaman çay molası, ne zaman yemek molası... biliyorlar...hooop sülalecek yemeğe geliyorlar. Ne ziyafetler ne ziyafetler. Bi kuzu çevirmedikleri kalıyor sıpaların.

Ultrasonik Kuş Kovucu sistemlerin yeterince etkin olmadığını duydum. Bir süre sonra sallamıyorlarmış ses falan. Hatta cihazın üstüne gıcıklığına konanları bile varmış.

Ağ, tel ya da püskül gibi bir takım önlemler varmış. Sanki bana çok basit ve etkin değilmiş gibi geliyor.

Aranızda bu konuda bilgisi olan var mı?

Yakında "üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, tercihen iki yabancı dil bilen, bilgisayar kullanan, prezentabl sapancı aranıyor!" diye ilan görürseniz şaşırmayın, sapıtıp yapabilirim.

feraset - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    feraset çevrimdışı Üyelik tarihi: 28.08.2007 Son online zamanı: 18.06.2021

Mesajları
    854
    Konuları
    290
    Eklentileri
    19
    Kredisi
    1065
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    konuyu "mesleki yardımlaşma ve tartışma" başlığında açarsanız eminim daha iyi yardım alabilirsiniz.

ben bu konuyu gerekli bölüme taşıyorum.

berkin arcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    berkin arcan çevrimdışı Üyelik tarihi: 25.05.2008 Son online zamanı: 11.04.2013

Mesajları
    274
    Konuları
    40
    Eklentileri
    36
    Kredisi
    1953
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    serçelerin giremediği yer yok gerçekten. çokta aç gözlü hayvanlar eskiden çalıştığım yerde et yiyorlardı resmen bizde besliyoduk onları. tabii işletme içerisine plastik perdelerden dolayı giremiyolar. öncelikle işletme içerisine giriş yollarını tespit etmeniz lazım. genellikle pencere ve kapılardan giriyorlar. pencerelere en iyi çözüm metal tüller, kapı içinse plastik perdeler. şöyle bir yöntem daha var birkaç tanesini karşılarına geçip pişirip yerseniz belki bir daha semtinize uğramayabilirler.

Oğuz Pelikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oğuz Pelikli çevrimdışı Üyelik tarihi: 21.02.2007 Son online zamanı: 26.09.2016

Mesajları
    2504
    Konuları
    345
    Eklentileri
    70
    Kredisi
    3608
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Merhaba,
    Kuş problemi aslında haşereler içinde en zor baş edilecek problemlerden biridir ama ne yazık ki bizim ülkemizde daha bunun önemi tam olarak anlaşılmış değildir. Yabnacı ülkelerde haşere mücadelesi veren firmaların sadece kuşlar için ayrı ekipleri vardır.

Ultrasonik ses cihazları, manyetik cihazlar balonlar gerçekten çözüm değil. Örneğin kuşları korkutmak için asılan atmaca balonunun ilk başta işe yaradığını ama daha sonra kuşalrın bu balonun üstüne konduğunu bizzat şahit oldum
    Lafı çok uzatmadan sizin sıkıntınıza gelelim. Bu kadar sıkıntı olduğuna göre sanırım işletme içerisine girmekteler.

Öncelikle kapılarınıza mutlaka pvc perde takmanız gerekmektedir. Pencerelerde de sineklik sağlam teller bulunmalı. İşletme çatı ve havalandırma delikleri de kontrol edilmeli. Bu noktalardaki açıklıklar kapatılmalı.

İşletme izolasyonlarını tamamladıktan sonra son olarak çevre tedbirlerini almanız gerekir. kuşlar heledeserçe gibi uzun süre uçmayan kuşlar , çok uzak mesafeden işletmeye uçarak direk girmezler (özel durumlar hariç). bu nedenle işletme çevresinde onların işletmeye girmeden önce çevrede konup etrafı kontrol ettikleri yerler vardır (tabi çatı arası, kule vb yüksek yerler hariç. bu bölümlerde yüksek olduğu için insan aktivitesi olmaz bu endnelede bu alanalrdaki açıklıklara kuşlar direkt uçarak girerler). İşletmenin önünde surdurma varsa bunun altını takılıp sökülebilir ağlarla kapatmanız gerekiyor. İşletenin karşısında ki duvar üstü, boru vb kuşalrın konabişlcekleri alanlar ise onların konmalrını engelleyen özel teller kurmanız gerekiyor. Tabi bunların hepsi genel öngörüler. İşleteminizi bir profesyonelin görüp, fikir vermesi daha iyi olur. Ben daha önce bu hizmeti verdiğim (ismini veremiyeceğim büyük) bir firmaya bu problemi çözmek için duvarlarındaki isimlerinin yazılı olduğu platformu bile söktürdüm. Gerçek çözümü bulmak için mutlaka problemin yerinde görülmesi lazım.

Ama bu hizmeti alırken lütfen gerçekten ehli kişilerden aldığınzıdan emin olun. zira haşere mücadele firmaları mantar gibi türediler. hiçbirşey bilmeyen eline bir ilaçlama pompası kapan hizmet veriyorum diye ortada dolaşıyor.

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”

Advertising

Advertising