Limon üretim merkezlerinden biri olan Mersin?de hala hasadına devam edilen limonnun fiyatları, yaz aylarında cepleri yaksa da şuan tüketici fiyatlardan memnun. "Yatak limon" haline getirilen limonlar...

Limon üretim merkezlerinden biri olan Mersin?de hala hasadına devam edilen limonnun fiyatları, yaz aylarında cepleri yaksa da şuan tüketici fiyatlardan memnun.

"Yatak limon" haline getirilen limonlar bu yöntemlerle saklanıyor. Bu yöntem ile yazın 7 ile 10 liraya çıkan limon fiyatları inişe geçti. Üreticiler "yatak olarak" adlandırılan yöntemle saklama işlemlerine başladıklarını ve kilosunun 75 kuruşa kadar indiğini açıkladılar. Daha fazla kar elde etmek isteyen üreticiler "yatak" limon adını verdikleri yöntemle saklama işlemlerine başladılar.Silifke Ziraat Odası Meclis Başkanı Durhasan Akarca, yatağa hazırlama işlemlerinin limon hasadıyla birlikte başlandığını açıklayarak, üretilen limonun yaklaşık yüzde 10'luk kısmının hasat edilir edilmez piyasaya sürüleceği ve kalan bölümünün çok büyük kısmının yatak limon olarak depolanacağını belirtti.

Silifke Ziraat Odası Meclis Başkanı Durhasan Akarca son olarak, şuanda 700 bin kapasiteli soğuk hava deposu bulunduğunu belirterek depoların çoğaltılması gerektiğini ekledi.