Manisa'nın Turgutlu ilçesinde tereyağı görümü verilen 500 gramlık 3 bin poşet margarin ele geçirildi. Turgutlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ekipleri denetim sırasında şüphe üzerine...

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde tereyağı görümü verilen 500 gramlık 3 bin poşet margarin ele geçirildi. Turgutlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ekipleri denetim sırasında şüphe üzerine durdurdukları kamyonetin kasasında 1,5 ton etiketsiz paketlenmiş margarine rastladı. Şarküteri ve marketlere satılacağı anlaşılan margarine el konulurken, margarinleri tereyağı diye satacak olan kişiye 2 bin 666 Türk Lirası idari para cezası kesildi.

Turgutlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kerim Özyol yaptığı açıklamada, "Vatandaş mağdur olmamak için tereyağı alırken etiketli ürün tercih etmeli, fiyatına dikkat etmelidir." dedi. Özyol, sağlıksız ve insan tüketimine uygun olmayan gıda ve bunları üreten işletmelerin takibinde resmi kurumlar kadar vatandaşa da sorumluluk düştüğünü belirtti. Halkın gıda ile ilgili her türlü şikayetini 174 Alo Gıda Hattına bildirebileceğini dile getiren Kerim Özyol, bunun bir vatandaşlık görevi olduğunun bilincinde olunması gerektiğini söyledi.