Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, tarihe geçecek bir festival programı hazırladıklarını söyleyerek, festivalin 30.?uncu yılında aşçıların büyük buluşma gerçekleştireceklerini dile getirdi. Turhan Bulut, bu yıl...

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, tarihe geçecek bir festival programı hazırladıklarını söyleyerek, festivalin 30.?uncu yılında aşçıların büyük buluşma gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, bu yıl 27-28 Eylül 2014 tarihleri arasında 30. ?su gerçekleştirilecek olan Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Bulut tarafından yapılan açıklamada; "Bu yıl 30. sunu düzenlediğimiz bu köklü festivalin 30. yıla yakışır bir düzeyde olması için çalışmalarımız hızla sürmektedir. Aşçıların Büyük Buluşması adı altında yapılacak olan festivalimizde kurulacak olan stant alanında, turizm sektörüne hizmet eden oteller, restoran ve gıda sektörüne mensup firmaların yanında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve Mengen Aşçılar Otelcilik Turizm Meslek Lisemiz, aşçılık federasyonları ve dernekleri yer alacaktır. Ayrıca ilçemize ait gelişmekte olan gıda markalarına, otel ve pansiyonlarımıza, yöresel tatlarımızın sergileneceği köy mutfaklarına da yer verilmesi ile Mengen markasını geniş bir kitleye tanıtma fırsatı bulacağız.? dedi.

Etkinliklere ilişkin açıklamalarına devam eden Turhan Bulut, ?Festivalimizde Mengen Aşçılar Derneği?nin düzenlediği genç aşçılar yarışması ile 30. yılda 30 Mengenli hanımın yöresel yemek yarışmasının da çok büyük ilgi göreceği düşünülmektedir. Ayrıca federasyon ve derneklerimizin düzenleyeceği iddialı etkinlikler de festivalimize renk katacaktır. Mengen Belediyesi, Mengen Kaymakamlığı ve Mengen Aşçılar ve Turizm Derneği koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan festivalimizde, kamu kurumlarımız, halkımız, esnafımız, eğitim kurumlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ile birlikte başarılı bir ev sahipliği yapacağımıza yürekten inanıyorum. Bu vesileyle 30. yılını kutlayacağımız Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivaline 30. yıl coşkusunu yaşamak isteyen herkesi Mengen´e davet ediyorum" dedi.