Hatırlarsanız geçtiğimiz ya sizlere yapılan bir araştırma sonucunda akıllı telefonların gıda zehirlenmelerine neden olabildiğini açıklamıştık. İngiltere'de Mikrobiyoloji Bölümü öğrencilerinin yaptıkları araştırmalar, akıllı telefonların gıda zehirlenmesine yol açabildiğini ortaya çıkarmıştı. Şimdi başka bir risk de mutfak havluları.


Hatırlarsanız geçtiğimiz ya sizlere yapılan bir araştırma sonucunda akıllı telefonların gıda zehirlenmelerine neden olabildiğini açıklamıştık.

İngiltere'de Mikrobiyoloji Bölümü öğrencilerinin yaptıkları araştırmalar, akıllı telefonların gıda zehirlenmesine yol açabildiğini ortaya çıkarmıştı. Şimdi başka bir risk de mutfak havluları.
ABD?nin Arizona Üniversitesi?nde yürütülen araştırmalar, evin en fazla mikrop ve bakteri barındıran eşyasının havlular olduğunu gösterdi. Araştırmaya göre özellikle mutfaktaki havluların yüzde 89?u gıda zehirlenmeleri ve ishale yol açan bakteri türlerini barındırıyor. Daha önce yapılan araştırmalar, kapı kolları ve klozetlerin evin en fazla hastalık saçan eşyaları olduğunu ortaya koyuyordu.

Havluların yüzde 26?sında enfeksiyon yapan bakteri belirlendi.

Akıllı telefnlardan gelen felaket haberimize [a href="http://www.gidagundemi.com/beslenme-ve-saglik/saglik/akilli-telefonlardan-gelen-felaket-h4030.html"]http://www.gidagundemi.com/beslenme-ve-saglik/saglik/akilli-telefonlardan-gelen-felaket-h4030.html[/a] linkinden ulaşabilirsiniz.