3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    ayşegül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayşegül çevrimdışı Üyelik tarihi: 05.04.2007 Son online zamanı: 03.03.2012

Mesajları
    700
    Konuları
    320
    Eklentileri
    40
    Kredisi
    2064
    Harcanan
    0
    Kalan
    2064

Standart neskafe tiryakisi koyun

Neskafe tiryakisi koyun
    Son zamanlarda okuduğum en muhteşem haber/röportaj, Milliyet'in Pazar Eki'ndeydi. Gülnaz İşimtekin, 9 yıl önce, henüz bir kuzuyken aldığı ve
    sonra ister istemez bir koyun haline gelen Şanslı ile, evet yazıyla dokuz yıldır birlikte oturuyordu. Adana'da, bir apartman dairesinde.
    Fatih Karaçalı'nın röportajı hakikaten bir nefeste okunuyor. Böyle dahice, delice (kesinlikle pozitif manada kullanıyorum)
    bir durum.
    İşyerinin camından, bir koyun sürüsü görür İşimtekin. Sürünün sahibinin kucağındaki kuzuyu alıp ofisteki sobanın başında ısıtmak ister. Üç gün besleyip bakar, sonra geri vermeye niyetlenir. Fakat satıcı annesini kestiklerini ve kuzuyu geri alamayacağını söyler. Böylece hikâye başlar.
    Arada köy/çiftlik/doğa maceraları olur Şanslı'nın. Ama oralarda yapamaz. Hayvanlardan kaçar. Hatta intihar girişiminde
    bulunur. Neticede eve döner.
    "Makarna, haşlama, gofret en sevdiği yemekler" diyor İşimtekin. "Meyve suyuna ve kolalı içeceklere de bayılıyor. Hatta sade neskafe bile içiyor."
    Altı aylıkken çok feci hastalanmış Şanslı. Bir ay boyunca bir şey yememiş. Doktoru "Gülnaz hanım, bu koyunu kesin, siz de kurtulun biz de kurtulalım" demiş ama ev ortamında en fazla 7 sene ömrü olduğu söylenmesine rağmen, şimdi 9 yaşında.
    Sade neskafenin yanında gofret alan bir koyunun tuvaletini de tuvalette yapması sizi şaşırtmaz herhalde. "İlk altı ay sürekli banyoda 'Şanslı, haydi kızım kakanı yap' diye telkinde bulundum" diyor İşimtekin.
    Tek ihtiyaç bu değil tabii hayatta. İşin mıncık makarna boyutu da var. "Bir keresinde bir köye gittik, orada erkek koyunlar arasında seçme yaptım" diye anlatıyor
    İşimtekin.
    "Öyle rastgele olsun istemedim.
    En güzelini seçtim, 15 gün flört etmesini sağladım. Birbirlerinden de hoşlandıklarını sanıyorum. Ama Şanslı hamile kalmadı."
    Şanslı, Allah için şanslı.
    Evde iki banyo var, büyüğü onun.
    Yazın haftada 3-4 defa banyo yapıyor. Sonra da fön çekilmesini istiyor. Günlük temizliği en az iki saat sürüyor, sahibinin dediğine göre deterjan sanayii onlara çalışıyor.
    İki arabadan birinin arka koltuğu da ona tahsis edilmiş durumda. 'Bin' denince içeri
    girip oturuyor. Eh, zil çalınca da misafirlere kapıyı açan bir ev sakini için normal bir davranış olsa gerek.

# serap # çevrimdışı Üyelik tarihi: 20.09.2007 Son online zamanı: 23.10.2016

Mesajları
    120
    Konuları
    9
    Eklentileri
    0
    Kredisi
    5
    Harcanan
    0
    Kalan
    5
    way be ne güzel herkes kedi köpek besler bunlar koyun gerçi artık ilginç gelmıyo cok var bu tür olaylar ama genede insan bi allahllah dıyo yani

yelly çevrimdışı Üyelik tarihi: 06.04.2007 Son online zamanı: 01.04.2011

Mesajları
    1401
    Konuları
    632
    Eklentileri
    5
    Kredisi
    280
    Harcanan
    0
    Kalan