3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Şengül PARLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şengül PARLAK çevrimdışı Üyelik tarihi: 22.02.2007 Son online zamanı: 30.01.2021

Mesajları
    1234
    Konuları
    134
    Eklentileri
    42
    Kredisi
    2225
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye

Standart Okuduğumuz Kitaplar Hakkında

Günün koşuşturmacası içinde; Okul, iş, ev hayatı, uyku, tatil, televizyon, arkadaşlar vs... Bunca aktivite arasında acaba kitap okumaya vakit ayırıyor muyuz?
    En son hangi kitabı okuduk. Kitabı beğendik mi? En çok hangi bölümünü beğendik? En ... leri burada anlatabilir miyiz? Tavsiye eder miyiz? Neden ederiz? Tavsiye etmez miyiz? Neden etmeyiz?
    Arkadaşlar haydi kitap okuyalım. Birbirimizi teşvik edelim. Özendirelim. Ben genelde internetten sipariş ediyorum kitaplarımı. Çoğu zaman tavsiyeleri yorumları okuyarak satın alıyorum. Eğer sizlerde buradan paylaşırsanız fikirlerinizi kitap seçerken fikir edinmiş oluruz...
    Ben başlayayım. İşimle evim arasında minimum 30 dak. dolmuşta geçiyor. Ben bu yolu kitap okuyarak sevimli hale getiriyorum.
    En son okuduğum kitap: ŞİBUMİ -TREVANIAN (RODNEY WILLIAM WHITAKER)
    Şibumi: Bir felsefedir. Bu felsefe çerçevesinde gelişen bir adamın ilginç yaşamını hikaye etmişler ve bir dolu olay..
    Çok beğendim bazı olayları abartarak uzatarak anlatsada Trevanian ilginç bir yazar. Tavsiye ediyorum.
    Kitaptan bir alıntı:
    Anlatılmayacak bir niteliği tarif etme çabası. Bilindiği gibi şibumi, sıradan, olağan görünümlerin altında yatan gizli üstünlükleri anlatır. Şöyle düşün, o kadar dokunaklı bir olay ki güzel olmasına gerek yok. O kadar gerçek ki, sahici olmasına gerek yok. Şibumi demek bilgiden çok anlayış demek. İfade dolu bir sessizlik demek. Kendini kanıtlama gereği duymayan bir alçak gönüllülük demek.

Uğur MARANGOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uğur MARANGOZ çevrimdışı Üyelik tarihi: 15.03.2007 Son online zamanı: 03.05.2021

Mesajları
    1087
    Konuları
    377
    Eklentileri
    81
    Kredisi
    4176
    Harcanan
    Onursal Üye
    Kalan
    Onursal Üye
    Benimde en son okuduğum kitap,[/TD][/TR]Ahmet Şerif İzgörenin, "İş Yaşamında 100 Kanguru" adlı kitabı.

İş yaşamıyla ilgili bilgi veren ve gerçektende okunması gereken bir kitap.Eminim bu kitaptan çok şey alacaksınız

aysentika çevrimdışı Üyelik tarihi: 24.02.2007 Son online zamanı: 09.07.2012

Mesajları
    91
    Konuları
    29
    Eklentileri
    11
    Kredisi
    563
    Harcanan
    0
    Kalan
    563
    ben bu aralar yaşam öyküsü kitapları okuyorum, özellikle bilimteknik yayınlarından çıkan yaşam öyküsü kitapları, son okuduklarım, darwin, freud, gelileo ve einstein olmak üzere 4 kitap, özellikle bu bilim insanlarının yaşamları ve bilim için yaptıkları, yaşadıkları zorlukları, oluşturdukları kuramların açıklamaları gibi çok fazla detay da içeren kitaplar, ben bu dört kitabı da keyifle okudum ve herkese tavsiye ederim.

Advertising

Advertising