Isparta Senirkent'e bağlı Büyükkabaca Beldesi'ne 5 milyon TL'lik yatırımla meslek yüksekokulu yerleşkesi yaptıran Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin, ?Yüksekokul olmazsa, gübre yaparız, mantar yetiştiririz.? dedi.

Senirkent'e bağlı Büyükkabaca Belediye Başkanı AK Partili Ali İhsan Temurçin, beldesine tarım ve hayvancılığa dayalı meslek yüksekokulu açma hayaliyle daha üniversite yönetimi karar almadan 12 bin metrekarelik yerleşke hazırladı.

[ucluhaber]

İller Bankası'ndan aldığı 5 milyonluk krediyle 15 derslikli okul binası yaptıran Başkan Temurçin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan talep ederek futbol sahası, tenis kortları, halı saha ve diğer spor alanlarının yapılmasını sağladı. Yerleşkede bir de kültür merkezi inşa edilirken, yurt inşaatına da başlandı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Hasan İbicioğlu'nun, Büyükkabaca'ya Meslek Yüksek Okulu açma sözü verdiğini, ancak FETÖ soruşturmasında tutuklandığını belirten Başkan Ali İhsan Temurçin, 'devlette devamlılık esastır' mantığıyla çalışmalara başlayıp yatırım yaptıklarını söyledi ve şöyle konuştu:

"Bu tesisi SDÜ Rektörlüğü'ne anahtar teslim vereceğiz. Kabul etmezlerse üniversite çok. Hiçbiri olmazsa burada mantar yetiştiririz, üst katında da yarasa gübresi yapar satarız" dedi.
*