Ordulu çiftçi Celal Özel, satın aldığı kuzusuna duş aldırıyor, parfüm sıkıyor, bebek gibi bakıyor.

Ordu'da 60 yaşındaki çiftçi*Celal Özel, "bebek" gibi baktığı*kuzusunu yanından ayırmıyor, bakımı ile özel ilgileniyor.

Gürgentepe ilçesine bağlı Mağara Mahallesi'nde yaşayan ve küçük yaşlardan beri bahçe işleri ile uğraşan Özel, hayvanlara büyük sevgi besliyor.

Özel'in, yaklaşık bir ay önce satın aldığı kuzu için yaptıkları ise çevresindekilerin zaman zaman şaşkınlık yaşamasına neden oluyor.

"Boncuk" ismini verdiği kuzuyu yanından ayırmayan ve otomobili ile gezdiren Özel, bakımına da önem verdiği hayvanı üç günde bir yıkıyor, yününü tarıyor.

Özel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğundan beri hayvanlara severek baktığını söyledi.

Geçen sene beslediği koçu saldırgan tavırlı olduğu için sattığını anlatan Özel, kuzuyu ise Tokat'ın Niksar ilçesinden 150 liraya satın aldığını, biberon ile beslediğini ifade etti.

Kuzusunu arabası ile gezdirdiğini dile getiren Özel, "Çarşı pazar nereye gidersem gideyim onu da götürüyorum. Tokat'a, Ordu'ya ve Samsun'a götürüyorum. Gittiğim her yere götürürüm. Allah izin verirse onunla İstanbul'a da gideceğim. Sırf onun için arabayı aldım. Arabanın arka minderini sökeceğim, yatak koyacağım ve o orada yatacak." diye konuştu.

Özel, kuzusunun bakımına da önem verdiğini belirterek, "Üç günde bir şampuanla yıkıyorum. Tertemiz kurularım ve sobanın başında kuruturum. Hasta olur diye hiçbir yerini ıslak bırakmam. Gerekirse ilaç veriyorum. Günde iki biberon su içiyor. Üç öğün de süt içiyor. Aynı zamanda yeşillikte yayılıyor. 10 tane de parfümü var. Cebimde taşıdığım parfümü ona kullanıyorum. Mis gibi de kokuyor." ifadelerini kullandı.

[ucluhaber]
*