1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  monzare çevrimdışı Üyelik tarihi: 08.10.2012 Son online zamanı: 08.10.2012

  Mesajları
  1
  Konuları
  1
  Eklentileri
  1
  Kredisi
  55
  Harcanan
  0
  Kalan
  55

  Standart Organik Hayvancılık

  : Organik Hayvancılık
  : Pdf
  : Canan BÖLÜKBAŞI, Hakkı EMSEN

  Özet: Organik hayvancılık; kaliteli ve sağlıklı ürünler talep eden tüketici kitlesine yönelik, çevre dostu üretim teknikleriyle kontrollü ve sertifikalı olarak gerçekleştirilen bir üretim faaliyeti olarak tanımlanmaktadır.

  Dünya nüfus artışı ve buna bağlı olarak gıda maddelerine olan talebin yoğunluğu; tarımsal üretimin konvansiyonel olarak yapılmasına neden olmuştur. Özellikle hayvanlardan daha fazla verim almanın amaçlandığı konvansiyonel hayvancılıkta çeşitli hormonlar, hayvan sağlığı ilaçları, kimyasallar, suni yemler v.s. gibi girdiler kullanılmıştır. Kullanılan bu girdiler hayvansal ürünlerde; özelliklerine, kullanım miktarı ile kullanım şekil ve zamanlarına göre insan sağlığını ve doğal çevreyi olumsuz yönde etkileyebilecek kalıntılar bırakmaktadır.

  21.yüzyılda başta A.B.D. olmak üzere tüm ileri batı ülkelerinde yapılmakta olan araştırmaların odak noktasını daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun ömürlü toplumların oluşturulması teşkil etmektedir.

  Bu nedenle günümüz gıdalarının daha güvenli, daha sağlıklı, daha kaliteli ve besleyici olmalarına büyük özen gösterilmektedir. Organik hayvansal ürün üretimi ve tüketimi bu açıdan çok büyük önem taşımaktadır.


  Organic Animal Husbandry

  Abstract: Organic animal husbandry is defined as production activity achieved by environmentally production technics in control and with certification, for consumer mass demanding quality and healthy products.

  Population growth and thus the demand for food have caused agricultural production to be done conventionally. In conventional animal husbandry, such inputs as various hormones, drugs for animal health, chemicals, artificial feedings ect are used to get more benefits. These inputs used in animal products have some side effects on human health and natural environment according to time and consuming way.

  In the 21st century, the main topic of the research carried out in developed European countries, mainly in the USA, is aimed to form a healthier, happier and longer span society.

  For this reason, the food in our time is paid more attention to be safer, healthier, more quality and more nutritious. The production and consumption of organic husbandry, thus, is of great importance.

       Dosya Şifresi : www.forumfood.net
   (Şifre alanına linki yazın. Link şifredir!)
   Dosya Boyutu : 185.7 KB (Kilobyte)
   İndirme Sayısı : 24 Kez

  Konu Sinan COSKUN tarafından (08.10.2012 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

Advertising

Advertising

Benzer Konular

 1. Balıkesir?de hayvancılık
  Hayvancılık forum içinde, yazan OzanA
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 31.05.2016, 08:43
 2. 1. Hayvancılık Semineri
  Hayvancılık forum içinde, yazan OzanA
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 05.05.2016, 16:12
 3. hayvancılık hibe
  Et ve Et Ürünleri forum içinde, yazan MUSTİ121
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 06.04.2011, 16:35
 4. Organik Arıcılık Ve Organik Bal
  Şeker ve Şekerli Gıdalar forum içinde, yazan ibrahimmuhsin
  Yorum: 4
  Son Mesaj: 18.04.2008, 07:47
 5. Organik Asitler ve Hayvan Beslemede Organik Asit Kullanımı
  Sektörel Pratik Bilgiler forum içinde, yazan Gülsel ŞEN
  Yorum: 0
  Son Mesaj: 07.02.2008, 10:36

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  


HAKKIMIZDA

  GIDA GÜNDEMİ 2007 YILINDA FORUMFOOD.NET İSMİ İLE YOLA ÇIKMIŞ, BUGÜN 150 000 İN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ SAYISI İLE SEKTÖRE HİZMET ETMEKTEDİR.

TAKİP EDİN

Twitter Facebook youtube Flickr RSS Feed