Parıltım Yemek?in beslenme ve besin maddeleri konusunda öğrencileri bilinçlendirmeye yönelik sosyal sorumluluk projesi ?Mutfağını Keşfet?, öğrencilere mutfağın renkli ve eğlenceli dünyasının kapılarını açıyor.

Parıltım ?Mutfağını Keşfet? projesi ile bir yandan öğrencileri bilinçlendirirken bir yandan da onlara keyifli vakit geçirtiyor. Proje kapsamında annelerine sürpriz yapmak isteyen öğrenciler mutfağa girerek anneleri için birbirinden renkli ve lezzetli cupcake?ler hazırladı.

Parıltım Yemek?in beslenme ve besin maddeleri konusunda öğrencileri bilinçlendirmeye yönelik sosyal sorumluluk projesi ?Mutfağını Keşfet?, öğrencilere mutfağın renkli ve eğlenceli dünyasının kapılarını açıyor. Farklı okullarda gerçekleşen ?Mutfağını Keşfet? projesi kapsamında bu kez annelerine sürpriz yapmak isteyen öğrenciler Parıltım atölyelerine katıldı. Atölyelerde çocuklar anneleri için birbirinden renkli ve lezzetli cupcake?ler hazırladı.

Mutfağı keşfediyorlar

Parıltım?ın İstanbul Ümraniye?deki tesislerinde hafta sonu gerçekleşen etkinlikte Parıltım şefleri çocuklara cupcake yapmanın inceliklerini öğretti. Çocuklar anneleri için cupcake hazırlarken keyifli anlar yaşadılar. Parıltım Yemek Müşteri İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Büşra Aydın, farklı yaş gruplarına göre hazırlanan atölyelerde duyulara hitap eden aktivitelerle çocukların mutfağı keşfetmelerine olanak sağladıklarını söyledi. Aydın, ?Çocuklarımızla bir araya gelmek, onlara bir şeyler öğretmek çok büyük keyif. Projeyi Türkiye?nin her noktasında yaygınlaştırmak istiyoruz? dedi.

Her yaş grubuna farklı

?Mutfağını Keşfet? projesinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik hazırlanan 3 temel atölye yer alıyor. Bu atölyelerde öğrencilerin değişik lezzetleri keşfetmeleri sağlanıyor. Öğrenciler yeme alışkanlıklarında yer almayan besinlerle buluşturuluyor. Okul öncesi ve ilkokul temel tatları, ortaokul öğrencileri temel aromalar ve lezzetlendiricileri; ve lise öğrencileri temel mutfak tekniklerini deneyimleme imkanı buluyor.