1 sonuçtan 1 ile 1 arası
    Yeni Üye

Mesajları
    3
    Konuları
    3
    Eklentileri
    1
    Kredisi
    55
    Harcanan
    0
    Kalan
    55

Post Rafine Tuz Üretim Tesisi

: Rafine Tuz Üretim Tesisi
    : Word
    : -

içindekiler
    1.YÖNETİCİ ÖZETİ............................................. .................................................. ............. 1
    2. PROJENİN KAPSAMI VE TANITILMASI....................................... ........................... 4
    3.1. Talep Analizi ve Pazar............................................. ............................................... 5
    3.2. Pazarlama Yaklaşımı, Satış Tahminleri ve Pazarlama Bütçesi.................. 13
    4. HAMMADDE ETÜDÜ............................................. .................................................. ... 19
    4.1 Hammadde ve Diğer Girdiler.......................................... ........................................ 19
    4.2 Yıllık Hammadde İhtiyacı ve Giderleri......................................... ....................... 20
    5.YERİ SEÇİMİ VE ÇEVRESEL ETKİLER........................................... ....................... 22
    5.1. Kuruluş Yeri Seçimi............................................ .................................................. . 22
    5.2. ÇED açısından Projenin Durumu............................................ .............................. 22
    6- TEKNİK ETÜDLER VE MÜHENDİSLİK....................................... ........................... 23
    6.1. Kapasite Seçimi ve Üretim Programının Hazırlanması.................................... 23
    6.2. Teknoloji Seçimi............................................ .................................................. ........ 24
    6.3. Makine Donanım Spesifikasyonları ve Teknik Açıklamalar........................... 27
    6.4 İnşaat İşleri............................................ .................................................. ............... 28
    7.ORGANİZASYON VE İNSAN KAYNAKALRI........................................ ................... 29
    7.1.Organzasyon Şeması............................................ .................................................. 29
    7.2. İnsan Gücü İhtiyacı ve Maliyetleri....................................... ............................... 29
    8.YATIRIM TUTARI............................................ .................................................. ........... 31
    8.1.Arsa.......................................... .................................................. .............................. 31
    8.2.Sabit Yatırımı.......................................... .................................................. .............. 31
    8.3.İşletme Sermayesi......................................... .................................................. ........ 32
    9.İŞLETME GELİR VE GİDERLERİ......................................... .................................... 33
    9.1.İşletme Giderleri......................................... .................................................. .......... 33
    9.2 İşletme Dönemi Gelirleri......................................... ............................................... 35
    10.UYGULAMA PLANI............................................. .................................................. ..... 36
    11. MALİ ANALİZ............................................ .................................................. ............... 37
    11.1.Hesaplamalarda Kullanılan Varsayımlar....................................... ............ 37
    11.2.Projenin Yararlanacağı Yatırım Teşvikleri........................................ ........... 37
    11.2.Projenin Finansmanı ve Finansal Analiz............................................ ............. 38
    11.4. Nakit akım Tabloları ve Ticari Karlılık Göstergeleri.................................. 38
    12. EKONOMİK ANALİZ............................................ .................................................. ... 42
    13. SONUÇ VE DEĞERLENDİRME..................................... ....................................... 44
    MALİ ANALİZ TABLOLARI......................................... .................................................. 46
    EK-1: YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI VE KALKINMADA ÖNCELİKLİ YÖRELERE SAĞLANAN DİĞER DESTEKLER

Proje DAP Ana Planı kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda gündeme gelmiştir ve Erzurum ilindeki kaya tuzu ocaklarından rafine tuz elde edilmesini amaçlamaktadır. Üretim projesi kaya tuzunun kırılıp, çözelti haline getirildikten sonra kristalize edilmesinden oluşmaktadır. Yapılan bu işlemler sonucunda, hammadde % 55-90 sodyum klorur içeren ham tuz % 99,7 saflığa getirilmiş olmaktadır.
    Proje kapsamında değerlendirilebilecek olan rezerv (kaya tuzu) Erzurum ili merkezine yaklaşık 150 km uzaklıktaki Tekel’e ait Kars-Tuzluca Tuz İşletmesinden ve İl sınırları içindeki tuzlalardan temin edecektir. Kars-Tuzluca Tuz İşletmesi tarafından maden ocağından çıkarılan kaya tuzunun 613,4 milyon ton görünür, 226,7 milyon ton da muhtemel rezervi bulunmaktadır. Tekel işletmesinin yıllık kaya tuzu üretim kapasitesi ise 60.000 ton/yıl’ dır. Ayrıca Erzurum İli için hazırlanan tuz envanterinde ilde mevcut olan Tuzlalar çok sayıda diğer tuz ocakları da mevcuttur.
    Yapılan bu çalışmanın amacı; olası yatırımcılara bir yatırım olanağını rapor haline getirerek sunmaktadır. Bu aşamada yatırımı yapacak şirketin kimliğine ilişkin belli olan herhangi bir durum yoktur. Bu sebeple yapılan kabullerde olabildiğince standart genel geçer yaklaşımlar kullanılmıştır. Bu çerçevede tesis kapasitesi olarak Bölge’de kurulup işletilebilecek optimum büyüklük belirlenmeye çalışılmış ve finansman kaynakları bakımından yüzde 60 borçlanma öngörülmüştür.
    Projenin gerçekleşmesi sonucunda il ve bölgede doğrudan ve dolaylı olarak istihdam ve gelir artışı sağlaması, bu şekilde DAP kapsamında öngörülen diğer bölgeler ile gelir farklılığının giderilmesi hedefine katkıda bulunması beklenmektedir.

Devamı...

:
          Dosya Şifresi : www.forumfood.net
      (Şifre alanına linki yazın. Link şifredir!)
      Dosya Boyutu : 49,7 KB (Kilobyte)
      İndirme Sayısı : 24 Kez

Konu Nuran AYDEMİR tarafından (26-12-2013 Saat 16:52 ) değiştirilmiştir.

•    Alt 06-02-2007'den beri

Advertising

advertising
      Mesajları
      1
      Konuları
      0
      Eklentileri
      0

Advertising

Advertising