2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Saf su

 1. #1
  tabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  tabel çevrimdışı Üyelik tarihi: 27.12.2008 Son online zamanı: 02.04.2009

  Mesajları
  4
  Konuları
  3
  Eklentileri
  2
  Kredisi
  105
  Harcanan
  0
  Kalan
  105

  Standart Saf su

  Laboratuvarlarda kullanılan su; organik ve inorganik maddelerden arındırılmış damıtık (distile)Saf sudur. Hemen her çözelti ve çalışma damıtık su ile yapılır. Çeşme suyu kullanılmışsa bunu belirtmek gereklidir.
  Damıtık su elde edildiğinde sterildir, ancak çok kere azotlu maddelerle bulaşık olabilir, hatta damıtma cihazının yapısından gelen eriyebilir tuzlar da içine karışabilir. Tek damıtmanın yetersiz görüldüğü özel durumlarda iki kez damıtılmış su ile çalışılmaktadır. İkinci damıtmadan önce suya kalsium permanganat eklemek organik artıkların uzaklaştırılmasını sağlar.
  Distile su, kaynama kazanında, paslanmaz çelik ısıtıcılarla buhar haline getirilen suyun, soğutma suyunun dolaştığı böümde yoğunlaştırılmasıyla elde edilir. Distilasyon, ısıtma ve soğutma yoluyla iki ya da daha fazla maddenin sıvı ya da buhar karışımlarının saflaştırılması amacıyla küçük bileşenlere ayrılması işlemi olarak tanımlanır.


  Distile Su Cihazı
  Distile su cihazı, genellikle laboratuvarlarda, tek kullanımlık olmayan malzemelerin yıkandığı ve deneyler için uygun hale getirilip kurulandığı bölümde kullanılır. Laboratuvarda ihtiyaç duyulan distile suyun hızlı ve güvenli olarak temin edilmesi için dizayn edilmişlerdir.Duvara asılı tipte, laboratuvar ve oda koşullarında çalışılır. Cihazın dış yüzeylerini oluşturan malzeme paslanmaya karşı korunmuş malzemeden olmalı , Kazan kapakları su ve buhar sızdırmayacak şekilde contalı olmalıdır.
  Üretim kapasiteleri saatte 2 ile 12 litre arasında değişir. Bir litre damıtık su başına harcanan su miktarı 12 litreyi aşmamalıdır.

  Konu Sorumlu Yönetici tarafından (25.05.2019 Saat 18:05 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  mustafali çevrimdışı Üyelik tarihi: 24.05.2019 Son online zamanı: 17.08.2020

  Mesajları
  1
  Konuları
  0
  Eklentileri
  0
  Kredisi
  5
  Harcanan
  0
  Kalan
  5
  Konu çok eski görünüyor ama ben uplıyayım. Saf su aküler başta olmak üzere bir çok sektörde aktif olarak kullanılıyor.

  su arıtma


Advertising

Advertising

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  


HAKKIMIZDA

  GIDA GÜNDEMİ 2007 YILINDA FORUMFOOD.NET İSMİ İLE YOLA ÇIKMIŞ, BUGÜN 150 000 İN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ SAYISI İLE SEKTÖRE HİZMET ETMEKTEDİR.

TAKİP EDİN

Twitter Facebook youtube Flickr RSS Feed